Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyet csinálhat az orvos?

Ilyet csinálhat az orvos?

Figyelt kérdés
Fogtömésen voltam és a bal alsó kettőre és felső kettőre. Az alsónál csinált olyat hogy először rakott valami ideiglenes tömést vagy mi a neve. Vártunk pár napot és ma lett véglegesen betömve az alsó kettő és a felső kettő. Elvileg majdnem gyökér kezelés lett belőle ezért rakta azt az ideiglenes valamit. Viszont azt mondják hogy az nagyon nem jó mert nincs olyan hogy ideiglenes tömés. Mi az igazság?

2023. máj. 4. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondja azt, hogy nincs?
2023. máj. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Légy hálás hogy ilyet csinált.

Ha a gyökér átfertőzöttsége komoly mértékű, az ideiglenes tömés akár hetekig is a fogban van.

Amikor egy fogbélgyulladás kialakul, egy rövid ideig a gyulladás még visszafordítható, amennyiben a fog időben kezelést kap.

Ez a kezelés a Vital Pulpa terápia, amit a Biodentine segítségével és egy speciális technika alkalmazásával érnek el.

Ilyenkor a fertőtlenített fogbél felületére Biodentin kerül, majd a fogat ideiglenes töméssel zárják le. Sokszor heteket kell várni, míg a fogbél annyira regenerálódik, hogy el lehet végezni a végleges fogtömést vagy egyéb fogrestaurációt. Erre az időszakra szintén kemény, tartós ideiglenes fogtömés készül.

2023. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a szomszéd vagy valamelyik munkatárs vagy hasonló "hozzáértö" ember!

Ideiglenes tömés VAN!

2023. máj. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld pipa! :) Egyébként én sem nagyon akartam el hinni amikor ezt a hülyeséget mondták nekem, de így még biztosabb vagyok :D
2023. máj. 4. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Az is lehetett, hogy közel volt az amúgy sértetlen fogbélhez a tömés, és fölmerült, hogy el fog halni vagy be fog gyulladni. Inkább berakott egy ideiglenes tömést, hogy ha elhal, akkor ne a drága véglegeset kelljen kifúrni a szükségessé váló gyökérkezelés miatt. De én se vagyok orvos, csak laikusként kombinálok.
2023. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!