Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék hogy betudjak...

Mit csinálhatnék hogy betudjak már menni az órákra?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élő alapiskolás lány vagyok . Az utóbbi időben nem tudok bejárni az órákra , nagyon sokat hiányzok , és rettegek elmenni otthonról.

Otthon mindig jól érzem magam , de amikor csak jön az az ötlet , vagy feladat , hogy nekem kikell lépnem az ajtón , ez esetben példaul bemenni iskolába ; görcsbe rándul a gyomrom. Sokszor olyan szinten fáj hogy bőgök , reszketek. Még ha rá is veszem magam hogy kilépek az ajtón , elmegyek az iskolába , órákról minimum ötször kikell szaladnom mosdóba mert hányok és hasmenésem van. Ilyenkor mindig hazaküldenek , és már a tanárok is neheztelnek rám a sok hiányzás miatt . Félek hogy rosszul leszek , csak mindig a rosszullét jár a fejemben akárhova kell mennem. Reszketek , fázok , vagy épp a meleg ver ki ... És ez már annyira elfajult ,hogy hiába veszek be gyógyszert , ahogy beveszem , ahol tud , kijön belőlem. Orvosnál is voltunk , azt mondta hogy menjek el pszichológushoz. Voltam is háromszor , azt mondta hogy nyugodjak meg , nem lesz semmi baj , de utána megtöbbször szaladtam mosdóba mert csak az járt a fejemben hogy nem leszek rosszul , nem bírok bemenni az órákra , a hiányzásaim pedig csak gyűlnek. Pszichiátert is felhívtuk az pedig egy nyugtató hatású homeopátiás gyógyszert írt fel de semmit sem segít . Az orvos még erre a hétre kiírt , de jövőhéten lábra kell állnom , és újból elindulnom iskolába. És ezzel csak az a gond hogy félek hogy megint rosszul leszek , félek , reszketek , minden bajom van 😭 Egyszerűen én már nem bírom ezt a sok kínos helyzetet , főleg hogy akárhányszor visszamentem , lassan 3 hónapja , ugyanez van. Megtörténik , a tanár hazaküld , haza jövök megnyugszom , de amint elkell mennem megint valahova kezdődik elölről. Suliban kezdődött , de már fájdalommentesen üzletbe sem tudok lemenni 😕

Már nem tudom mit tegyek mert ha iskolában mégegyszer rosszul leszek a tanárok már lesikítanak. Mikor már utoljára hazaküldtek , már akkor is flegmán odavágták hogy csak lógok stb. Pedig én lennék a legboldogabb ember ha sikerülne normálisan bejárnom és ez az egész helyzet megoldódna.

UI:bocsánat a helyesírási hibákért :)



2018. nov. 28. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugtatóra van szükséged. Ezt a helyzetet már csak gyógyszerrel tudod kezelni.
2018. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez pánikbetegségnek tűnik egyértelműen. Ki kéne deriteni, mi váltotta ki, mikor kezdődott. Gondolkozz az alabbin: milyen esemeny tortent, mikor elsokent megjelentek a tunetek? Miert felsz attol, h. rosszul leszel? Gondold vegig, mi a legrosszabb, ami tortenhet. Elajulsz a suliban es korhazba kerulsz, pl? Ha ilyesmitől félsz, minek hatasara alakult ez ki, próbald meg visszaidezni. Relaxació is segíthet. Ha gondolod, írj privstot, beszélgethetun. Nem vagyok pszichológus (bar az szerettem volna lenni) , de van a kulonfele mentalis problémákba egy kis tapasztalatom.

Üdv, 24/L

2018. nov. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fordulj orvoshoz!
2018. dec. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a homeopátiás gyógyszer semmit nem fog érni, aktív hatóanyaga sincs. Egy valóban pánikbetegségre specifikus GYÓGYSZERRE van szükséged, nem valami homeopátiás humbugra. Egy másik orvost kellene felkeresned és valami mást felíratni, hogy be tudj járni iskolába, plusz rendszeres pszichológushoz járás és néhány nyugtató hatású gyakorlat.
2018. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!