Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzással kapcsolatos....

Fogszabályzással kapcsolatos. Válaszolnál? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

na szóval.elég csúnya fogaim vannak és arra gondoltam hogy kellene egy fogszabályzó.anyukámmal már megbeszéltem bele is egyezett.lenne pár kérdésem.előre is köszönöm a válaszokat.

1. Fáj a fogszabályzás?

2. Olvastam hogy a fogak közé raknak ilyen kis gumit hogy legyen hely a gyűrűnek és hogy ez eléggé fáj.minden esetben raknak közé gumit?

3. Van lehetőség színes fogszabályzóra? mondjuk pl.:rózsaszín

4.Miskolcon hol lehetne csináltatni?

5.Mennyibe kerülne szerintetek?(képet alulra linkelek)

6.Miskolcon melyik fogorvost ajánlanátok?


kép: [link] ilyet szeretnék.


2010. okt. 9. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Amikor felrakják, meg amikor állítanak majd rajta (pár hetente) akkor fáj pár napig, ami érthető, mert a fogszabályzó átrendezi, sorba rakja a fogakat.

2. A gyűrűt a hátsó, általában a 6-os őrlőfogakra rakják, és hogy ezt meg tudják tenni, pár percre tényleg raknak a fogak közé kis gumilapocskát, de ez nem vészes. olyan, mint mikor valami kaja beszorul a fogad közé.

3. Amikor felragasztják a fogakra a kis fém részeket, utána bepattintják a drótot (ívet), azért kell rá kis gumikarika (ami a képen színes), hogy a drót ne csússzon ki a kis fém "pöcökből". a legtöbb fogorvosnál kérheted, hogy színeset rakjon fel. Ezeket egyébként minden állításnál cseréli (ha új drótot rak be), szóval akár minden alkalommal kérhetsz más színűt.

4. erre nem tudok válaszolni

5. nekem magándoki csinálta, majdnem 8 éve volt, 400e-be került, 5 évig volt fent a fogszabályzó, és a pénzt az 5 év alatt fizettük részletekben.

6. erre szintén nem tudok válaszolni.


amikor majd leveszik, akkor fogsz kapni éjszakai fogszabályzót is, amit éjszaka kell hordani. (de legjobb, ha minél többet van bent, pl ha hazaérsz a suliból akkor rögtön berakod) amit írtam árat, abban ez is benne volt.

mostanában úgy hallom, hogy a legtöbb magándokinál a röntgennél, lenyomatvételnél kell fizetni, felrakáskor nagyobb összeget, és minden állításnál, ívcserélésnél is kell fizetni, és az éjszakai se olcsó.

sztk-ban nem tudom hogy ez hogy megy.


remélem segítettem!

2010. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

sokat segítettél.

2010. okt. 10. 16:49
 3/3 A kérdező kommentje:

bocsi de elfelejtettem megkérdezni hogy minden esetben raknak-e a szájpadlásodra olyan tágító valamit? mert attól nagyon bevagyok parázva. : ss

légyszii valaki válaszoljon erre is

2010. okt. 10. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!