Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon sok rossz és pótolni...

Nagyon sok rossz és pótolni való fogam van. Magánnál egybe kell ki fizetni a költségeket vagy lehet havonta? El szeretném kezdeni de egybe nincsen annyi pénzem,viszont havonta vagy két havonta el tudnék járni. Ki hogy csinálta ?

Figyelt kérdés
2023. máj. 12. 12:09
1 2
 1/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Akkor havonta, kéthavonta mész egy-egy kezelésre és ennyi, megmondod, hogy így szeretnéd,egyszerre mindent úgysem csinálnak meg és csak az adott kezelés után kell fizetned.
2023. máj. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, akkor meg lehet beszélni ezt a dolgot. Kb 1 milliót mondtak hogy összesen lesz ennyi
2023. máj. 12. 12:53
 3/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, de még az változhat is. Megbeszélés tárgya.
2023. máj. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Fogpótlás, csontpótlás, húzás, egyéb kezelés.


Ezek nem mennek egyszerre, csontpótlás után kapásból várni kell 3 hónapot.


Egy ilyen teljes procedúra kb. 1 éves, de elmondják a rendelőben is. A kezeléseket meg külön kell fizetni, nem egybe az 1-2 milliót, elég húzós viszont az ára arra fel kell készülni.

2023. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez függ az adott rendelő üzletpolitikájától is, de többnyire azt kell kifizetned, amit megcsináltak. Érdemes előre letisztázni a költségeket legalább nagyjából, hogy ne menjetek bele olyan kezelési tervbe, aminek az összegét bizonyosan nem tudnád kifizetni. A nagyobb összeg mindenképpen a pótlás szakaszában lesz, ott ráadásul túl sok idő nem fog eltelni 2 ülés, tehát olyan értelemben lehet részletfizetés, hogy nem kell a pótlás első ülésében kifizetned mondjuk egy millió forintot, de ha egy hónapon belül elkészül a munka, akkor a hónap végén mindenképpen. Ez így nem tudom, világos-e. Amit a 4-es írt, az spekuláció, tehát hogy egyáltalán csontpótlás, implantálás nálad szóba kerül, azt valójában nem tudhatjuk, van akinél már csak kivehető jön szóba, esetleg mégis van elég foga egy rögzítetthez, vagy egyéb okból utasítja el az orvos az implantálást (rossz szájhigiénia, dohányzás, bizonyos alapbetegségek például).

Én azt gondolom, hogy kezdésnek a legfontosabb a látványosan rossz fogaktól megszabadulni és rendezni a szájhigiéniát (fogkőleszedés, alapos kiokítás arról, hogy eddig mit csináltál rosszul és min kellene változtatni). Ez is lehet egy nagyobb összeg, de közel sem olyan komoly, mint amibe mondjuk egy porcelán körhíd kerül. Neked a legfontosabb első körben, hogy a most még menthető fogaid állapotát meg is tudd őrizni addig, amíg össze nem gyűlik a pénzed pótlásra, mivel a rossz fogak folyamatosan fertőzik be a többit, tehát először ezeket a rossz fogakat kell rendbe tenni, kihúzatni, vagy amit az orvos ajánl. Ott úgyis kiderül, hogy milyen módon lehet a hiányt pótolni és milyen összegekkel kalkulálj. Mindenképpen javaslom viszont, hogy kezdj el félrerakni, mert ha kapsz egy kezelési tervet, az az akkori állapotodra vonatkozik, nem az 1 év múlvaira. Sokan járnak úgy, hogy a látott összeg után eltűnnek, mert aktuálisan nincs annyi, majd mikor visszatérnek 1-2 év múlva, addigra olyan változások lettek a szájukban, hogy az eredeti terv már nem jön szóba. Itt gondolok akár egy olyanra is, hogy egy fogközi fogelvesztés miatt a mögötte lévő fog elkezd bedőlni, akár annyira, hogy már implantátum nem fér el, a szemben lévő fog is ki tud nőni, szintén beszűkítve a teret. Ha meg rossz fog marad ott, akkor az a fog, amire ma még lehetne építkezni, 1 év múlva már szintúgy húzásra lesz ítélve. Ezeket érdemes megfontolni.

Tehát a tanácsom: kezdj el félretenni, amennyit csak tudsz és a szanálás minél hamarabb szintúgy kezdődjön el, hogy ne romoljon tovább az állapotod.

2023. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat! Ínyig van le törve pár fog, illetve fogpótlás is kell. NYEAK-es fogorvost esetleg tudtok?
2023. máj. 12. 14:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Mármint NEAK-os? Tudni tudunk, de a tb alapú ellátás lakcím alapján vehető igénybe, tehát teljesen mindegy, hogy kit ajánlunk, ha nem hozzá tartozol. Esetleg az egyetemi klinikákon lehet még próbálkozni.
2023. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én megkértem, hogy részletben fizethessek (3 bölcsességfogamat húzták ki) és megengedték. Olyannyira, hogy teljesen rám bízták, hogy a foghúzások alkalmával mennyit fizetek és mikor fizetem ki a tartozásom. Biztos más helyen is lehet ilyet kérni.
2023. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olyan fogorvosra gondoltam aki szerződésben áll NEAK-el , és egyéni kérelem alapján az állam fogja ki fizetni a kezelés költségét.
2023. máj. 12. 20:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt felejtsd is el. Ahhoz, hogy az állam kifizesse, egy csomó olyan feltételnek kell megfelelni, aminek még senkinek nem sikerült. Körzetben is dolgoztam fogorvosként, egyszer próbáltam én magam elintézni egy olyan néninek, aki a világ összes betegségében szenvedett, köztük olyanokban, amik direkt módon is hozzájárulhattak a fogai elvesztéséhez. Nem kapta meg.

Egyrészről olyan fogorvoshoz kell menni, aki dolgozik olyan technikussal, akinek van tb-s szerződése. Na ez már ingoványos talaj, minekután ezekre nem nagyon van amúgy sem semmilyen támogatás, így a technikák döntő többsége nem áll szerződésben. Ha a te körzetes fogorvosod sem ilyen technikussal dolgoztat, akkor 2 irányt vesz a történet: 1. opció, hogy te keresel ilyen technikát, intézel minden felmerülő feladatot és meggyőzöd az orvost, hogy vállalja el. Valszeg nem fogod tudni, mivel az orvoson csattan minden, nyilván nem fog egy ismeretlen munkájáért felelősséget vállalni. 2. Opció, hogy bekopogtatsz egy orvoshoz, akinek ilyen technikusa van, és sírva könyörögsz neki. Erre is inkább nem lesz a válasz, mivel neki ebből nem hogy semmi jó nem származik, de még direkt hátráltatod is abban a munkában, amire ő szerződött, hiszen területi ellátási kötelezettsége van, nincs kapacitása egy kívülállóra, aki ráadásul ingyen munkát kér.

Na, ha valami csoda folytán mégis sikerülne valamelyik opció, akkor az államot kell meggyőznöd, hogy neked , rajtad kívül álló okok miatt van ilyen állapot a szádban és szükséged van erre. Tehát csatolod az összes orvosi leletedet a balesetről, ahol elveszítetted a fogaid, azokról az alapbetegségekről, amelyek hozzájárulhatnak egy rossz szájüregi állapothoz, a zárójelentést a kioperált szájüregi tumorodról stb. Magyarán a “nincs pénzem, de szeretnék” egy kicsit kevés.

Plusz legyen világos, hogy mind az implantátum, mind a porcelán körhíd luxustermék. Ezekre soha nem fogsz támogatást kapni, mint ahogy én sem kapok szilikon cicikre. Egy kivehető pótlás is helyre állítja a rágáshoz szükséges funkciót, legeslegjobb esetben is erre fogsz kapni valamit, de az legyen világos, hogy benne vagyok körzetes fogorvos fb csoportban, még sehol senki nem kapott végül ilyen támogatást. Akinek valóban kellene (pl balesetben elveszítette a fogait), még ott is inkább visszadobják a kérelmet a hiányos és nem egyértelmű dokumentumok miatt, mert például kapásból kell csatolni egy baleset előtti fogazati státuszt, ami sokszor egyáltalán nincs, mivel a kedves delikvens nem is járt évek óta fogászat közelében. Úgyhogy bocsi, de ez nagyon felejtős történet.

2023. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!