Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy lyukas fogam, de...

Van egy lyukas fogam, de konkrétan fóbiám van a fogorvostól. Kezdjek el egy terápiát mielőtt megcsináltatom?

Figyelt kérdés
A lyuk nem nagy. Felszíni és kb akkora szélességre, mint egy fogpiszkáló hegye. Azon gondolkogoztam, hogy elkezdjek-e egy terápiát a szorongásom feltárására, vagy kínok kínja és pánikolás mellett tömessem be? Konkrétan akkor rosszul leszek, ha ki kell nyitnom a számat. Nem a fájdalomtól félek, hanem a kiszolgáltatott helyzettől. Egyszer tömték egy fogamat, de valamiért öklendeznem kellett tőle, és majdnem megfulladtam. Azután PTSD-m is lett. Sokkal érzékenyebb vagyok, mint az átlag.
2023. máj. 15. 03:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy tabletta Seduxen megoldaná.
2023. máj. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A terápia elég hosszadalmas, addig nem hiszem, hogy jó a lyukas foggal várni. Vegyél be valami szorongásoldót.
2023. máj. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha akkora, mint egy fogpiszkáló hegye, akkor az nem kicsi. Olyan meg nincs, hogy felületi.

Nyugtató, fogorvos.

Gondolom írtak már fel nyugtatót a szorongásos pánikbetegségedre.

2023. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ahhoz képest, hogy volt már a fél fogam is kilyukadva… ahhoz képest pici. Amúgy már ezerszer mentem xanax segítségével is. (Nem saját gyógyszer, de kaptam belőle… ugyanúgy rosszul lettem.)
2023. máj. 15. 10:41
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon rossz fogaim vannak, csak nem értem miért. Napi 2x mosom, dentálhigénikus is látta a technikámat, szerinte rendben van. +fogköztisztító és szájvíz.

Régen egyébként sosem lettem rosszul a fogorvosnál. Volt teljesen éber állapotban egy bölcsességfog műtétem, egy sima húzásom és implantáncióm is. Aztán jött ez a bizonyos eset a rosszulléttel, azóta rosszul vagyok a fogorvosnál. Egy tömést sem bírok. Izzadok, remegek, nem bírom nyitva tartani, nyelnem kell folyamatosan, öklendezek, halálfélelmem van. Hát kb. ennyi. De hogy teljesen lejárassam magamat, a legutóbbi időpontom előtt annyira féltem, hogy az autóban hasmenésem lett és bekakiltam. Akkor konkrétan le kellett mondanom. Akkor még nem volt lyukas a fogam csak fogkő leszedésére mentem volna. Ez fél éve volt. Azóta annyira megszégyenítve érzem magamat és lehetetlennek, hogy nem voltam képes időpontot kérni.

2023. máj. 15. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Asszisztensként nem egyszer találkoztam hozzád hasonló beteggel. Tudnod kell, hogy ezt minden esetben komolyan vesszük, és szeretnénk téged nyugodtan ellátni. Sokszor elég szokott lenni, ha türelmesen, lassan haladunk, halgathatsz zenét, szedhetsz nyugatót (de ezt jelezd előre) és a türelem meg szokta hozni az eredményt. De ha így nem lehet, akkor sok helyen (főleg magánban) a szedálás is opció. Ez nem sima nyugtató effekt, hanem tényleg nagyon eltompít, gyorsabbnak tűnik minden, nem vagy teljesen képben, utólag talán nem is emlékszel jól. Mintha kicsit berúgtál volna, viszont mellékhatása nem igazán van. Egy egyszerű töméshez nem szokták ajánlani, inkább szájsebészeti beavatkozásokhoz, de ha semmi más nem segít, akkor ez is egy lehetőség. Azt te is tudod, hogy a szuvas fogat kezelni kell, nem maradhat úgy, mert rosszabb lesz.
2023. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tudom. Csak nagyon félek. Viszont nagyon hepciás vagyok a fogaimra, így muszáj lesz elmennem. Azért is, mert fogkövem is van, amit le kell szedni.

A szedálást lehet kérni? Vagy csak szükség esetén adják?

2023. máj. 15. 16:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Magán rendelőkben lehet kérni. Kétféle módja van, az egyik a vénás, ahol aneszteziológus is jelen van, és mesterségesen egyfajta félig alvó állapotban tartanak. Illetve van a tablettás megoldás, amihez semmi más nem kell, csak a fogorvos. Beveszed, elbódít, kb egy óra az effekt, annyi idő alatt bőven megvagy. Egyszerűen nem zavar semmi, nem is igazán érdekel, hogy mit csinálnak. Egyébként ezt magam is kipróbáltam egy szájsebészeti műtétem során, nehéz leírni az érzést, de tényleg semmi nem volt kellemetlen sem. Kísérő személy mind a két esetben kell, egyedül nem engednek haza.

Azt javaslom, hogy jelentkezz be egy kontrollra olyan helyen, ahol ilyet végeznek (fel szokták tüntetni ezt az infót az oldalukon) megvizsgálnak, és neked kell szólni, hogy szeretnél ezzel élni. A fogorvos mindent el fog mondani. Mint mondtam, ezt ennyire egyszerű beavatkozáshoz nem szokták ajánlani, csak ha tényleg minden kötél szakad. Én csak elmítettem, hogy van ilyen, a többit majd megbeszéled a rendelőben.

2023. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!