Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Péntek délután húzták ki a...

Péntek délután húzták ki a jobb oldali 5. alsó fogamat. Könnyen hamar kijött. Most vasárnap délután a másik oldalon érzem hogy fájnak a fogaim, vagy az alsó állkapcsom. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

2023. máj. 28. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a sokaig nyitva tartott szajtol.
2023. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nagyon hamar kijött, kb 20 mp alatt...és miért a másik oldal fáj? Annyira félek, hogy ott is rossz valamelyik. Rtg és Ct szerint nem.
2023. máj. 28. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy kisugárzó fájdalom van a húzás után. Miért kellett kihúzni? Fáj a fog nagyon? Bármikor is? VOlt rajta gyulladás?
2023. máj. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia. Kétszer gyökérkezelték és csak fájt. Ráharapásra, érintésre nyomásra érzékeny maradt. Nagyon furcsa mert a CT, RTG es a kis CT szerint sem volt semmiféle gyulladás, nem volt elrepedve, tökéletes volt a gyökértömés...Az orvos sem tudott már mit csinálni velem ezért kihúzta. Most nem fáj már a másik oldalon, most újra a húzás körül fájdogál...Megnéztem:szép rózsaszín, benne még a varrat, szerintem a vérdugó is. Mivel most megint a húzás körül fáj pánikolok, hogy ez lesz a dry socket....annyira félek tőle...Vajon normális, hogy így vándorol a fájdalom benne...ez a 3. nap.
2023. máj. 29. 10:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Dry socket bizos nem lesz.... Akkor úgy fájna, hogy a falat kaparnád. Nem kéne mindenféle hülyeséget olvasni ilyenkor a neten, csak várni türelmesen. Egy húzás után még 1 hétig is teljesen normális, ha kicsit fájdogál.
2023. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak azt olvastam,hogy az még a húzás után 3.4.5. napon is kialakulhat...azért félek.
2023. máj. 29. 16:43
 7/7 A kérdező kommentje:

Most pedig a mellette levő fogam fáj..ami teljesen egészséges fog. Még tömés sincs benne:(

Remélem nem atípusos arcideg fájdalom és akkor feleslegesen húzattam ki az 5. fogamat. Olvastam fórumokat, hogy ilyenkor tulajdonképpen nem a fog fáj hanem az ideg. és kisugározhat mindenhová az arcban....:(((((

2023. máj. 29. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!