Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a bölcsességfog...

Mennyire fáj a bölcsességfog eltávolítás?

Figyelt kérdés
2023. máj. 30. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire, mert erzestelenitik.


Viszont maga az egész kellemetlen, sok embernek már az is maceras hogy ott fekszik a székben

2023. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
maga műtét vagy a sima húzás semennyire. Utána a felépülés ,ami nehezebb lehet.
2023. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
tb-s orvosnál nekem bizony fájt.
2023. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semennyire nem fáj, mert most mér olyan szinten elérzéstelenítenek, hogy nem érzel belőle semmit. Amikor kimegy az érzéstelenítő, akkor nem éppen a legfelemelőbb érzés, de írnak fel rá fájdalomcsillapítót, antibiotikusomt és probiotikumot, amit egy hétig kell szedned. A fájdalomcsillapítót csak addig, amíg szükséségt érzed. Arra számítsál, hogy lehet, hogy feldagad majd azon az oldalon az arcod, ahol kivették, és nehezebben fog menni az evés, de túl lehet élni.
2023. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minden foghúzás kellemetlen de nem igazán fájdalmas.

Ki fogod bírni.

2023. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egyéni dolog. Attól függ, hogy milyen a fog helyzete, állapota, neked milyen a fájdalom küszöböd. Nem fogsz éles fájdalmat érezni, igazából a szuri a legkellemetlenebb pár másodperc. De maga a folyamat, hogy ott állnak, a szádban matatnak, feszeget, ropog, az kellemetlen lehet. Szerencsére ma már nagyon jó érzéstelenítők, vagy épp bódító szerek vannak.
2023. máj. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem most vették ki 2 hónapja a bal oldaliakat és 1 hete a jobb oldaliakat. Maga a műtét egyáltalán nem fáj, kaptam elég sok érzéstelenítőt mert nekem az íny alatt volt mind a 4. Az alsók feküdtek így ott sokkal jobban éreztem feszítő érzést amíg próbálta a doki kifeszegetni, de az sem fájt semennyire.Inkább utána amikor hazamész és kezd kimenni az érzéstelenítő, ha fáj, ha nem flectort vagy az 50mg cataflamot ajánlott bevenni, vagy igazából amit az orvosod fel fog írni azt. Maga a gyógyulást gyorsnak mondanám annak ellenére, hogy az arcom a duplájára dagadt, műtét utáni 2-3 nap más tudtam enni szilárdabb ételt természetesen azt betartva, hogy a tejtermékek, tojás stb. tilos. Az is fontos, hogy az állkapcsod legalább minimálisan mozgasd/tornáztasd így elkerülhető a szájzár.


Remélem tudtam segíteni!

2023. jún. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A szájsebészeten húzták ki nekem pár hónapja a felsőket. Egyáltalán nem fájt mert érzéstelenítik. De megküzdött vele, rángatta rendesen, utólag bevallotta hogy már gondolkodott rajta hogy továbbküld a kórházba műtétre.

De szerencsére kijött és az orrüreg felé sem nyílt meg. Egyetlen kellemetlenség hogy előtte utána 1-1 hétig antibiotikumot kellet szedni, de az is csak az első pár napig fura érzés.

De semmi extra, 1 napig tilos a fogmosás, másnap már lehet enni, persze nem mogyorót...

febr. 8. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!