Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy ilyen gyorsan...

Normális, hogy ilyen gyorsan elkezd újra fogkövesedni a fogam?

Figyelt kérdés
Én most május első pár napjában voltam fogkő eltávolításon, ultrahangos fogkőeltávolítás volt, plusz volt hozzá valamilyen sópolírozás, tudom, hogy körülbelül fél évente vagy évente érdemes ezt megismételni. Viszont most hó vége van még csak, és egy nagyon picit látom, hogy az alsó metsző fogaimnál újra elkezdett képződni. Nem látványosan, de ha jobban megnézem, látom, hogy fogkövesedni kezdett, szóval szerintem 2 hónap múlva mehetek megint. A fogamat kétszer mosom naponta, reggel és este, és figyelek az alaposságra is. Van esetleg valami amivel tudom lassítani a fogkő képződés folyamatát? Vagy ez egyénenként eltérő, és van akinek gyorsabban képződik a fogköve?
2023. máj. 30. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
A kicsit is kuszán állnak, akkor normálisabb. Talán a technikád sem a legjobb.
2023. máj. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem állnak kuszán, egyenesek a fogaim, a technikán meg folyamatosan próbálok fejleszteni, megfogadtam azt is amit mondott az orvos, hogy puha sörényes fogkefével körkörösen mossam és menjek rá nyugodtan az ínyekre is, ez így érzem, hogy jobb mint ami előtte volt, de valahogy az alsó metszőfognál még nem az igazi, esetleg fogselymet még megpróbálok használni, hátha az sokat számít.
2023. máj. 30. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyénfüggő is, én pl fogorvos vagyok, szóval van fogalmam arról, hogy hogyan kell fogat mosni, az alsó frontfogaim mégis annyira szorosan állnak, hogy ott elég hamar kezd fogkövesedni a felületük. Lyukas fogam egy sincs, szóval a szájhigiéném jó. És sehol máshol nincsen fogkövem, csak ott elöl. Én ezt tudom magamról, és emiatt gyakrabban szoktam leszedni. Fogköztisztítő kefével esetleg lehet segíteni azon, hogy később legyen újra fogkő, főleg a fogak között.
2023. máj. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit jelent az alapos fogmosás. Itt megnézheted, hogy hogyan kéne: [link]


Elektromos fogkefe nyílván jobb lehet, de azt is lehet rosszul használni.

2023. máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!