Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit csináljak, ha durván...

Mit csináljak, ha durván gyorsan (pár hónap alatt) fogkövesednek a fogaim?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, 2 éve rendbe rakattam a fogaim ahogy normálisan fizető munkám lett. Sajnos olyan családból jövök ahol nincs túl nagy hagyománya a szájhigiéniának.


Tehát a fogaim rendben vannak, szabályosak is, tehát elvileg nem nehéz tisztítani. Mégis félévente vissza kell mennem a fogorvoshoz, hogy leszedje a fogköveket, mert alul kimondottan gyorsan fogkövesedik. Természetesen napi 3 mosok fogat, használok szájvizet is, étkezések között sokszor rágózom, iszom eleget (napi 3-4 liter vizet, nem cukros marhaságokat).


A fogorvosom szerint ez alkat kérdése, hogy kinek milyen összetételű a nyála és mennyire fogkövesedik gyorsan.

Kértem már, hogy szégyen ide vagy oda, mutassa meg nekem a helyes technikát, hogy hogy kell fogat mosni helyesen, mert már ezt is megkérdőjeleztem, hogy jól csinálom. Szerinte ezzel sincs gond. Utána kaptam ilyen színező tablettát és tényleg rendben volt.



Az étrendem egészséges, sovány húsok, halak, teljes kiőrlésű dolgok, sok zöldség, rizs, kevés gyümölcs.


Amit én észrevettem, hogy amikor nem eszem, nem iszom, csak úgy "vagyok" (pl. munka közben) akkor pont ott alul nagyon összegyűlik a nyál, ahol amúgy fogkövesedem.


Tudtok valamit tanácsolni még azokon kívüli amit végigpróbálgattam eddig?



2017. nov. 21. 15:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egy része alkat kérdése, de ha nincs lepedék, nincs fogkő.


Lehet hogy akkor épp jól sikerült amikor megmutatta a fogorvos, és beszínezte a lepedéket, a többi napi 2 (remélem!) fogmosás alkalmával meg nem.


Itt egy videó a helyes szájápolásról:


https://www.youtube.com/watch?v=zu3RLccRErM


Itt a fogmosási technikán kívül még a fogköztisztító használatáról is beszélnek.


Ha nem megy annyira jól, használj elektromos fogkefét, és ott is úgy mint a videóban: megdöntve, az íny és fog találkozásánál haladva (kívül, belül, hátul), és a rágófelszínen végighaladva.

2017. nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!