Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy láthatatlan fogszabályozás?

Figyelt kérdés
Ha valaki erintett a temaban le tudna irni, hogy nagyjabol manapsag milyen arakkal dolgoznak a fogorvosok? Mennyibe kerul pl 1 even at az egesz fogszabalyozasi procedura? Gondolok itt magara a kezdeti mintavetelre, kezdeti sinre majd utana valo ujabb mintavetelek, sinek cserelese stb! Ezek milyen arban mozognak? Pl havonta mennyit kell rakolteni?Koszonom a valaszt!

2023. máj. 30. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Sok helyen maga a konzultáció is kb 200 ezer forint, az egész cakkumpakk pedig van 2 millió is. Viccen kívül. Nem tudom pontosan, hogy mikor kell ezt kifizetni, de ez az ára.


Azon kívül ne is menjünk bele, hogy mennyire nem ajánlott ezt használni. Beszéltem már fogszabis kollégákkal, és ismerem az egésznek a hátterét is.

2023. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Elsőre ne hallgass, full nem ért hozzá. Nekem havi 100 ezer Ft volt, és meglett az eredmény 7 hónap alatt, tehát összesen 700.000 Ft-be került (havi 3 db sín alulra-felülre), külön konzultációra nem kellett fizetni, csak az elején a lenyomatvételt, valamint a tervezést, ha jól emlékszem ez max 30-40 ezer Ft volt, de közel sem 200.:) Ráadásul van olyan barátom, aki szintén most csinálja a láthatatlan fogszabályzást máshol és neki csak havi 70 ezer, szóval amit én fizettem még nem is legolcsóbb ár volt. Nagyon ajánlom ezt a fajta fogszabit minden szempontból:

- sokkal higiénikusabb, mint a ragasztott drót, bármikor ki lehet venni evéshez/iváshoz, valamint a fogaidat is sokkal könnyebb tisztán tartani

- sokkal kíméletesebb a száj belső felén, ugyanis nem fogja barbár módon szétvagdosni/feltörni a nyálkahártyát, mint a hagyományos

- maga a fogszabályzási folyamat is sokkal elviselhetőbb/fájdalom mentesebb, mégis jóval hatékonyabb, mert a fogak mozgatása milliméterre pontosan megtervezhető, míg ez hagyományos készülékkel nem kivitelezhető. Ráadásul sokan enni sem bírnak szilárdat, amikor meghúzzák a drótot, míg a láthatatlan fogszabinál max az első 1-2 nap kellemetlen az új sín felrakása után, de ugyanúgy tudsz enni bármit

- nem utolsó sorban sokkal esztétikusabb, bárhol bátran mosolyoghatsz, mert a legtöbb ember ki sem szúrja


Nagyon gyönyörű lett a végeredmény, ha érdekel küldök képet privátban. 2 éve nyár végén kezdtem bele és minden pénzt megért, ha tehetném nem kérdés, hogy ezt választanám. Fogaim azóta is tökéletesek. A hagyományos fogszabályzó már kezd elavulni, a láthatatlan fogszabi a jövő, ugyanis egyre jobban fejlődik, és ezáltal sokkal komplexebb problémák kezelésére is alkalmas.

2023. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második: az ízületed pozíciójával ki foglalkozott? Csak mert nem egy embert tudok, aki hosszú távon súlyos ízületi problémákkal találkozott ilyenfajta kezelés után. Mivel a Smilezor kizárólag az esztétikára megy. Egy fogorvos egy hétvégi tanfolyam utána csinálhatja bárkinek, mindenféle alaposabb képzés nélkül. Még egy fogszabályozó rezidens 3 évig tanul, mielőtt szakorvos lenne. Az, hogy mennyi sínt kell használnod, az attól is függ, hogy milyen kaliberű deformációt kell korrigálni.
2023. máj. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, meg is találtam neked: Invisalign, mondjuk comprehensive kezelés, nagy eltérések korrigálása 5 év: 1.350.000 Ft, plusz állcsontonként a szkennelés és tervezés: 60.000/db. Vagyis itt tartunk 1.570.000 forintnál. Ezen kívül legtöbbször kell tömögetni is a fogakat, fogkövet szedni, egy lelkiismeretes fogorvos csinál azért röntgent is... ha nem is 2 millió, ebből 1.800.000 szépen kijön.

2023. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Másodiknak igaza van! Hasonló tapasztalatokkal rendelkezem én is, és tényleg nem 2 misi.
2023. máj. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!