Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezt csak én csinálom így...

Ezt csak én csinálom így szájápolás terén?

Figyelt kérdés
Reggel és este mosok fogat, tehát napjában 2 alkalommal. Ezt követően gargalizálok körülbelül 20 mm szájvízzel, ahogyan javasolja is a hátlapja. Viszont én nem köpöm ki a szájvizet, hanem vissza egy külön erre félretett kupicás pohárba, amit némileg átszűrök. Úgy gondolom, hogy mèg hatásos többször is, általában 2 naponta szoktam tehát így 4 alkalom egy kis felesnyi szájvíz és sokkal gazdaságosabb is.

2023. jún. 10. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Guszta
2023. jún. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Hááát, szép dolog a száj higiénia, de erre a célra többször felhasznált anyag számomra visszataszító.


Kézmosás után a szappanos lét se gyüjtjük össze legalább egy, következő alkalomra se.

2023. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%
Én nagypapám módszerét alkalmazom. Este és reggel enyhe langyos sós vizzel öblögetem ki a számat. Tini koromban 2x volt fog tömésem meg 1x foghúzásom. Mióta ezt a módszert használom még csak szuvasodmi se szuvasodnak a fogaim pedig eszek mindent. Mindig azt mkndta az öreg őt nem érdekli de fogkefével csak a fogzomancot meg ínyjét teszi tönkre a fogkrémbe meg kitudja mit tesznek xD még ő is az apjától tanulta. És tényleg hatásos. Ha meg a rossz szájszag miatt aggódnék egyszerűen egy mentoson cukorka azt kész megolva a friss lehelletem.
2023. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Leg fogkímélőbb és hatékony tisztítási módszer a sonicare (szonikus) fogkefe ami finom, nagyfrekvenciás rezgésekkel tisztít + vízsugár. A régi forgófejes elektromos fogkefék és a hegedű vonó szerűen oda - vissza mozgatott fogkefe használat valóban nem túl fog és íny kímélő. Helyette fogkefével a kör körös mozgás ajánlott. Forgógejes el.fogkefe pedig csiszol elég szépen ha a fogkrémet mikroszemcsés.


Többszöri 🤦🥴 Szájvíz használatról csak annyi mint 2-es nél....

2023. jún. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes!

Ugyan ilyen takarékossági okokból pl. a fogkefét használhatod réztárgyak tisztogatására (kilincs, rézmozsár, antik kávédaráló)

Végül is bármikor el lehet mosni, sőt a jó öreg SIDOL még fertőtlenít is. (talán) 😃

2023. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha ezt komolyan írtad és nem csak szórakozol itt akkor gratulálok, nálad a hülyeség jókora igénytelenséggel is párosult! A visszaköpött szájvízbe jó adag baktérium is jut, ami másnapra még tovább szaporodik. Mire negyedjére használod fel addigra tutira egy fertő az egész. Végülis immunrendszer erősítésére megfelel. Csak aztán ne csodálkozz ha 10 méteres szájszagod van.
2023. júl. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!