Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagy baj ha néha fogmosás...

Nagy baj ha néha fogmosás helyett csak öblögetek egy kis szájvízzel?

Figyelt kérdés

Ha vacsira nem eszem már vagy nem eszem cukros stb cuccot (vagy egy mákos sütit 😅) néha csak szájvízzel öblögetem egy kicsit.

Tudom rossz szokás de néha lusta vagyok.



2023. jún. 10. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért inkább szánd rá azt a pár percet, egyszer legalább jó ha megmosod egy nap.
2023. jún. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár az öblögetés természetesen jobb, mint semmi, sajnos nem helyettesíti a fogmosást. Az öblögetés segíthet az ételmaradványok és a baktériumok eltávolításában, azonban nem távolítja el a lerakódott plakkot és a fogakon tapadt szennyeződéseket, amelyek hosszú távon felhalmozódhatnak és okozhatnak fogszuvasodást és fogínybetegségeket.


Az American Dental Association szerint a napi kétszeri fogmosás és a szájvíz használata a fogak és az íny egészségének megőrzése érdekében ajánlott. Így a fogselyem használata is nagyon fontos, mivel eltávolítja azokat az ételmaradványokat és baktériumokat, amelyeket az öblögetés és a fogkefe nem ér el.


Tehát, bár az öblögetés segíthet egy csöppet is, komolyabb fog-és ínyproblémák elkerülése érdekében, javasolt az alapos fogmosás, a fogselyem használata, és az egészséges táplálkozás mellett dönteni.

2023. jún. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 percre nincs időd mosni?

reggel és lefekvés előtt elég.


hát ha így folytatod, hamarabb ki fog rohadni

2023. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De baj, a lustaságod meg fogja bosszúlni magát idővel, ezért vegyél erőt magadon én figyelj oda a fogmosásra légyszives! A fogmosás elengedhetettlen, ha teheted 3 x naponta!
2023. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Raadasul onmagaban a fogmosas sem jo, jol es alaposan kell.
2023. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem baj ha te nem mosol, neked majd az lesz
2023. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha néha csinálod, akkor nem nagy baj. Mondjuk este fontosabb lenne mint reggel
2023. jún. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!