Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt frontfogra...

Gyökérkezelt frontfogra korona fiatal korban?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és a napokban estem át az 1-es frontfogam gyökérkezelésén. Őszintén nagyon szomorú vagyok, hogy ez ilyen fiatalon megtörtént velem hiába figyelek megfelelően a szájhigiéniámra, de egy gyulladás és mar nem tudtam mit tenni, ez volt az egyetlen megoldás.

Előre próbálok tekinteni és ez miatt is kérem a segítséget.

Szóval tudom, hogy a gyökérkezelt fog el fog színeződni amit, ha minden igaz fog fehérítéssel egy ideig lehet korrigálni. Az első kérdésem, hogy körülbelül mikor várható, hogy elkezd elcsúnyulni? (Nem iszok cola és társai termékeket, egyetlen ital bűnöm a kávé, továbbá nem is cigizek)

A fogorvosom azt javasolta, hogy a korona a legjobb megoldás egy gyökérkezelt fogra hiszen törékeny lesz az elszíneződés mellett. Az lenne a kérdésem, hogy 1 db fogra csinálnak-e koronát, illetve ha igen, akkor kinek milyen tapasztalata van vele? Nagyon mű érzés? Szokott probléma lenni vele vagy akár az alatta lévő foggal? Körülbelül milyen időközönként kell “cserélni” ?(elnézést az analfabéta kérdésekért, de abszolút kezdő vagyok a témában) szóval minden tapasztalatot élményt elfogadok! Köszönöm a segítséget!!



2023. jún. 14. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy fogra is lehet tenni, nekem is van.

(Olyan is van egyébként, hogy pl, az első négy korona, de nem egyben van, hanem 4 külön darab)


Első két napban lesz szokatlan, utána fel se tűnik.

Nekem hátsót gyökérkezeltek több éve ott nem látok el színeződést, persze első fognál neccesebb az látszik, plusz valóban törékenyebb lehet.


Átlagban 15 év a tartósság de ez csak átlag, van akinek 30-40 éve is megvan.

Aláromlani megfelelő szájhigénia és (tökéletes felragasztás) esetén nem szabad neki.


Legroszabb nekem a mintavétel volt.

2023. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Neked is elől van a korona? Nem tűnik másnak mint a többi? :)
2023. jún. 15. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincsmit. Igen elől. nem másabb semmivel, első két nap lesz fura (az is csak azért mert addigra megszokod, hogy nagyjából 1-1,5 hétig le van csiszolva a eredeti, mivel annyi idő mire elkészíti a technikus.)


Ráadásul a mintavétel napján mutat az orvos fog korona minta darabokat, ott közösen kiválasztjátok a pontos színt (nekem elsőre eltalálta). Tehát nem lesz se fehérebb se sárgább a korona, így más se fogja megmondani hogy az nem igazi.

2023. jún. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem 20 éve, 16 évesen került az első 2 fenti fogamra korona, az egyik gyökérkezelt volt és egyszer reggeli közben apró darabokra tört, a mellette lévő fogat le kellett csiszolni és úgy tudtak rá koronát tenni. Teljesen élethű volt és nagyon gyorsan megszoktam - bezzeg amit ez helyett pár éve kaptam az borzalmasan pocsék minden értelemben! Nagyon járj utána hol csináltatod!
2023. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ugyan ettől félek én is, hogy letörik. Ezért akarom úgymond a koronával “megmenteni”. Egyébként mondta hogy 20 éve van meg. Nem volt vele gond soha? A csiszolás fáj? És mennyire csiszolják le? Nagyon kicsire? Csak mert 1-1,5 hétig úgy lenni.:/

Köszönöm a válaszokat! <3

2023. jún. 16. 20:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelt fogon nem szabad hogy fájon, max akkor kellemetlen mikor az inynél csiszol de az egy pillanat csak. De kérj szurit ha félsz tőle. Élő fogra viszont mindenképp kell szuri.

Csiszolás mérete olyan közepes -apró lesz.

2023. jún. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csináltassál inkább foghéjat, kevesebb csiszolás, esztétikus megoldás. Kb 52.000.- forint
2023. jún. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
Beszéld meg a fogorvossal.
2023. jún. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A foghéj megvédi a fogat a letöréstől? Gondolkodtam rajta már én is, de logikusan gondolkodva az a vékony héj nem valószínű, hogy ezt meg tudná akadályozni, de nincs tapasztalatom vele :/. Köszönöm a választ! :)

Egyébként beszéltem már róla a fogorvosommal és ő azt mondta, hogy egy gyökérkezelt fogat a korona védi meg a legjobban.

2023. jún. 27. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt kell csinàlnod akkor amit a Fogorvos mond!
2023. jún. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!