Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mozog az alsó állkapcsomnál...

Mozog az alsó állkapcsomnál elől egy maradandó fog, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Állakpcson rúgtak kb. 1 hete, azóta fájt elől az egyik maradandó fog, minden kisebb harapásnál. Már ez úgy ahogy elmúlt, de úgy vettem észre hogy kissé lötyög a fogam. Még gyerek vagyok, vannak tejfogaim (kor) mit tegyek?
2023. jún. 16. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdemes szólnod a szüleidnek és elmenni a gyermekfogászatra- ha nem sérült meg a gyökere, valószínűleg tudnak majd rajta segíteni. Ne halaszd, mert egyre jobban fog idegesíteni és ha nem is feltétlen lötyög, annyiszor fogod a nyelveddel piszkálgatni, hogy egyszercsak tényleg lötyögni fog. Bár én nem vagyok fogszakorvos-és reméljük ír neked valaki aki kompetens a témában- de ha sok a tejfogad és esetleg gond lesz a maradandó fogaddal, fogszabályzással még be lehet mozgatni majd a hiányt- úgyhogy ne hezitálj, nézessétek meg. Izgulnod nem kell, ha esetleg lesz fogászati beavatkozás, akkor is adnak majd szurit (nem fáj!) ami miatt nem sokat fogsz érezni:) Kitartást!:)
2023. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2023. jún. 16. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!