Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az nagyon rossz, ha csak este...

Az nagyon rossz, ha csak este mosok fogat? (Kb 2-3 hónapja csinálom ezt)

Figyelt kérdés
Bevallom nem olyan régóta kezdtem el ismét ápolni a fogaimat. A hibáimat már észre vettem. Meg is lett az eredménye. Viszont spórolok a fogkrémmel. Már alig van benne. Nem csak én használom, hanem a tesóm is. Így reggelente nem mosok fogat. Csak akkor ha megyek valahova. Emelett szájvízt is használok. Elektromos fogkefét használok
2023. jún. 26. 01:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne spórolj, ha nemrég óta kezdted újra ápolni ezek szerint azelőtt nem annyira és "meglett az eredménye". Akkor miért nem tanultál belőle és teszel meg mindent azért hogy legalább 2-szer moss fogat naponta ahogyan kell? Ne szórakozz a szájhigiéniáddal. A szájvíz jó, de nem távolítja el az este folyamán összegyűlt baktériumot és fogakra ragadt bomlástermékeket. De te tudod, itt nem megnyugtatni foglak, hogy "nyugodtan ne moss még 1-szer se fogat, van még pár az biztos. Csináld csak kétszer, nem lesz bajod tőle
2023. jún. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
UI.: De legalább újra elkezdet ápolni, szóval ez jó kezdet. Sokan egyáltalán nem mossák sajnos, de drágább a prodkó, mint havonta venni valamilyen fogkrémet.
2023. jún. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért sporolsz az 1000 Ft-os fogkrémen?
2023. jún. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szájvíz teljesen felesleges, helyette használhatnál fogselymet vagy fogköztisztító kefét. Ha a fogközöket nem tisztítod ki legalább naponta egyszer, akkor olyan mintha nem is mosnál fogat.

Ha reggel nem is fogselymezel, akkor sem érdemes kihagyni a fogmosást, mert ha te nem is érzed, másoknak elég kellemetlen lehet a szájszagod (főleg ilyen melegben).

2023. jún. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Bevallom nem olyan régóta kezdtem el ismét ápolni a fogaimat."


Ez dicséretes! Viszont menj el fogorvoshoz is, ha azóta nem voltál! Ha korábban nem ápoltad a fogaidat, szinte biztos, hogy van fogkő meg egy-két szuvas fog.


"Viszont spórolok a fogkrémmel."


Ne tedd! Azt írod, hogy elektromos fogkeféd van. Hát annak az árának töredéke a fogkrém. És a szájvíz napi szintű használata teljesen felesleges, szóval inkább azon érdemes inkább "spórolni".


+ egy jó tanács: használj fogselymet is! A fogkefe a fogaid közé ugyanis nem férnek be, viszont tisztítani ott is kell. Interneten van egy rakat oktatóvideó a használatáról! Sőt, a helyes fogmosási technikáról is, ha már itt tartunk.


"Az nagyon rossz, ha csak este mosok fogat?"


A napi legalább kétszeri fogmosás az igazi.


Béna hasonlat, amit most találtam ki: Az nagyon rossz az egészségemnek, ha reggel salátát eszek, vacsorára meg chipset és csokit? Hiszen ehetnék egész nap chipset és csokit!

2023. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nagyon le leszek pontozva, de az az igazság, hogy én egész életemben csak naponta egyszer mostam fogat, este. Akkor viszont alaposan. És 20 éves korom óta fogselymezek, mindig. 50 elmúltam és teljesen rendben vannak a fogaim (természetesen vannak tömött fogaim ill. gyökérkezeltek is, de szerintem ennyi idősen ez normális). Eddig egy fogamat kellett kihúzni, az nem látszik, alsó fogsor, hátul. És nemrégiben három bölcsességfogamat, de hát az nem számít különösebben problémás dolognak, nálam fiatalabbaknak is ki kell húzni sokszor.


Ezzel együtt nyilván jobb, ha valaki naponta kétszer mos fogat és a fogkrémből nagyon kevés elég. Ezt kevesen tudják. Egy borsószemnyi elegendő. Az elektromos fogkefédet jól használod? Elmagyarázták, hogyan kell használni? Vagy néztél róla videót? Én vettem, de utálom, sima fogkefét használok. És a fogselymezés nagyon nagyon fontos.

2023. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fogselymezni naponta egyszer elegendő egyébként, bármilyen fogápolásról szóló cikkben le van írva.


6-os voltam

2023. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, baj! Napi 2 ajánlás nem véletlen. Ha 18-20 oraig egszer sem tisztul meg a fog akkor minden ami rajta vsn lerakodiky fogkovet kepez es ha az egymasra rakodik akkor szuvasodast.


A kezeletlen szuvasodas gyokergondot. A kezeletlen gyokergond foghullast.


Szoval tessek napi 2x fogat mosni

2023. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, 6-os tőlem ment a zöld pipa.

Tipikus példája vagy annak, hogy mennyire fontos, hogy az ember JÓL mosson fogat. A többség meg van róla győződve, hogy ő nagyon is jól csinálja, aztán amikor meg elszuvasodik rögtön a genetikával jönnek. Persze arról szó sincs, hogy ők is a szüleiktől tanulták meg a hibás fogmosási technikát, vagy hogy életükben egyszer sem használtak fogselymet.

A reggeli fogmosásnál egyébként sokkal fontosabb az esti. Ilyenkor kell a legalaposabban mindenhol megtisztítani a fogakat, mert amit napközben megeszel, az mind ott csücsül a fogaidon és éjszaka alvás közben az ajak/nyelvmozgások hiányában a szuvasodást okozó baktériumok könnyebben elszaporodnak (ugye ezek a baktériumok a szénhidrátok bontásából savat termelnek és így kezdődik el a szuvasodás).

Visszatérve hogy hányszor mossuk meg: az estit az semmiképp se hagyjuk ki. Alapvetően egy ideális helyzetben, amikor az ember tényleg jól mos fogat, fogselymet is használ, rendszeresen jár kontrollra/fogkő szedésre, sőt egészségesen étkezik (azaz nem úsztatja a fogait egész nap szénhidrátban) akkor az esti fogmosás is elég lenne. Ezzel szemben a többség csak azt hiszi hogy jól mos fogat, a fogselyemről már hallott, de nem használja, a fogorvoshoz akkor megy ha már fáj és cukros lötyiket gyakrabban iszik, mint vizet. Mindezt összevetve inkább jobb kétszer rosszul megmosni, mint egyszer és azt is sz*rul.

Egy dentálhigiénikus.

2023. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!