Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rossz szokás ez, amit csinálok...

Rossz szokás ez, amit csinálok/ ami történik velem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a száraz, kemény ételeket jól megrágom, illetve megdarálom, majd apró darabokban megeszem, mert ügyelek arra, nehogy a torkomon, légcsövemen akadjanak!

Azokat az ételeket, amelyek viszont folyósak, olajosak, azt kevesebbszer rágom meg és úgy csúsztatom le a torkomon.

Hozzáteszem: eddig nem okozott félrenyelést egyik dolog sem, de az utóbbinál azt tapasztaltam, amikor néhányszor megrágtam egy olajos szardíniát és szinte majdnem egyben lenyeltem, akkor utána nagyon sokat böfögtem, majdnem szinte csuklottam egy órán át...



2014. okt. 25. 20:17
 1/3 anonim válasza:
Amikor megragod a nem szaraz kajakat akkor nem lesz olyan pepes, egybefuggo massza es marad benne levego es ez valahogyan tavozik
2014. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Arra is kitérek. hogy a nedves pépeket rengeteg nyállal, hirtelen nyelem le, sok levegővel együtt. Ilyenkor normális ember vagy kiöklendezi az egészet, vagy félrenyel és megfullad. Jó gégém van, vagy mi?


Ma például olajos halat ettem, az elsőt szinte egyben lenyeltem (azóta böfögök), a többit rendesen megrágtam, de jellemző volt rá az előbb leírt folyamat!

2014. okt. 25. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de ez egy lelki probléma.
2014. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!