Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak alsó bölcsesség...

Mire számítsak alsó bölcsességfog húzás után?

Figyelt kérdés
A héten húzzák az alsó bölcsességfogamat és vele együtt a felsőt is. Mire számítsak utána? Mire kell figyelnem? Mennyi napig fog fájni utána? Akinek volt ilyen, érdekelne a tapasztalata.

2023. jún. 26. 05:40
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ez nagyon változó. Nekem egyáltalán nem fájt utána, másnak meg fáj napokig. Ha jól emlékszem tejterméket nem lehetett enni utána, amúgy nem egy nagy dolog, nem kell félni tőle.
2023. jún. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 3 bölcsességfogam húzták már, ebből kettő alsó. Férjemnek múlt héten húztak ki egyszerre kettőt, az egyik oldalon mindkettőt, így friss az élmény.


Ahogy az első is írta, nagyon változó, ki hogyan reagál.


Maga a húzás nem fáj, adnak érzéstelenítőt, kellemetlen érzés, de ki lehet bírni. Előtte egyél, mert utána órákig nem fogsz tudni.


Érdemes valami cukrosat inni utána, amíg órákig nem ehetsz, hogy ne legyél rosszul, pl. cukros tea.


Van, akinek bedagad az arca, érdemes jegelni 5-15 perceket az első két nap.


Fájdalomcsillapítót, antibiotikumot is felír a legtöbb orvos.


Érdemes magasabb/több párnán aludni utána.


Keress rá, miket nem lehet enni és inni, de összefoglalóan ezeket nem lehet pár napig: tejtermékek, alkohol, kávé, szénsavas italok, forró vagy jéghideg étel/ital, magok, rizs, mert beleragad a sebbe.


Azért nyitogasd a szád már aznap, nehogy szájzárad legyen, óvatosan nyisd ki párszor.


Tilos szívószállal inni.


Óvatosan fújj orrot, inkább csak töröld.


Fogmosásra nekem ezeket tanácsolta a sebész: műtét után vadiúj fogkefe.

Pár napig tilos öblögetni/zubogtatni, csak óvatosan megforgatod a vizet a szádba, döntögeted oldalra a fejed, majd oldalt kicsorgatod.


Fogmosás után kell szájöblögető, de tilos alkoholos, tilos a Listerine! Gyógyszertárban kell venni Curasept, vagy Corsodyl öblögetőt. Ezt is óvatosan kell az első pár nap, megforgatod a szádban, oldalt kicsorgatod.


Ha varrták, lehet vissza kell menni varratszedésre, ha nem felszívó varrat.


Tilos piszkálni a sebet, kihúzott fog helyét, ezt nehéz megállni, de ki kell bírni.


Jobbulást, gyorsan túl leszel rajta!

2023. jún. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy belázasodsz utána, ez normális.


Van, aki tud dolgozni utána, de inkább érdemes pihenni, feküdni, a foghúzás igazából egy sokk a szervezet számára.


Sportolni egy hétig nem szabad.


Hajat előtte moss, hogy ne a foghúzás után kelljen vele szenvedned hajolgatnod stb.

2023. jún. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én nagyon féltem mindhárman alkalommal, egyesével húzták ki őket, de feleslegesen féltem, gyorsan begyógyult, alig fájt, második nap már tudtam tőle aludni is.


Férjemnek viszont fájt napokig, mert kettőt húztak egyszerre, bedagadt az arca, folyamatosan szedte a fájdalomcsillapítót, persze betartva, hogy hány óránként szabad, éjszaka is kellett bevennie, hogy tudjon aludni. Elvileg az első 3 nap a legrosszabb, legfájdalmasabb, ez nála is igaz volt.

Levest evett óvatosan, meg cukros teát ivott, második nap puha ételeket, a harmadik nap már tudott rágni rendes ételt.

2023. jún. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2023. jún. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem nem érdemes egyszerre kettőt húzatni, ha van lehetőség arra, hogy 3-4 hetet várj egy-egy fog kihúzásával. Én direkt a legelején megkérdeztem, hogy hogyan osszuk be a három fog kihúzását és a doki mondta, hogy mindenképpen azt javasolja, hogy egyesével. Így is lett, a pontos időpontokra nem emlékszem, de mindegyik között volt pár hét. Így is volt ez a bizonyos vándorló fájdalom az utolsó fog húzásánál és őszintén szólva jó volt sejteni (mert tudni nem tudtam biztosra), hogy ez csak valami múló dolog, nincs nagy baj.


5-ös voltam

2023. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!