Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak alsó bölcsességfog húzással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nemsokára kihúzzák az alsó bölcsességfogamat. Akinek húztak már alulról, annak mik a tapasztalatok? Hány napig / hétig fáj még utána a helye?

Milyen gyógyszert érdemes rá bevenni? Az teljesen elmulasztotta a fájást?

Mire kell figyelni utána az ápolását illetően?



2023. jún. 23. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mázlim volt vele. Kb 1 pec alatt kikapta a doki és húzás után sem volt semmi problémám. Szinte nem is fájt utána. Nagy meglepetés vokt mert én is egy nagy szívásra készültem rá. Xiv kerben húzták. Ha érdekel hol írj privit!

Húzás után annyi a lémyeg, hogy ne rágj azon az oldalon egy ideig és pár napig ne egyél tejterméket. 1-2 napig szivároghat vér is de nem kell foglalkozni vele.

2023. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kapni fogsz utána antimiotikumot és probiotikumot, amít felír majd Neked az orvos a felsőbe. Ha fájdalmaid vannak, akkor bevehetsz majd fájdalomcsillapítót is.


Egyáltalán nem fájt, amikor kivették, de utána nem volt egy leányálom a gyógyulása. Feldagadt az arcom, mintha csak lenyeltem volna egy pingponglabdát, bedurrant a nyirokcsomóm és az evés sem volt valami kellmes, de muszáj rágni, mert nehogy szájzár legyen a vége.


Utána pár napig pihenni kell, nincs edzés, emelgetés.

2023. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyik kb 5mp volt, a másik hosszabb, az utóbbinál jól fel is dagadt a fejem és olyan szájzáram lett, hogy még a varratokat sem tudták kiszedni amikor vissza kellett mennem.

De fájni mindkettő csak aznap fájt picit amikor kiment az érzéstelenítő, gyógyszert sem kellett bevenni rá, olyan enyhe volt.

(vízszintesen nőttek, ezért szedték ki őket)

2023. jún. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a két felső után jött az egyik alsó. Mondták előre, hogy az kicsit rosszabb lesz. A két felsőből az egyik egyáltalán nem fájt, a másik egy nagyon kicsit, másnap. Az alsó tényleg rosszabb volt, kb. egy hétig-10 napig eléggé fájt utána. Antibiotikumot nem írtak, fájdalomcsillapítót talán egyszer-kétszer vettem be. Az érdekes az volt, hogy a fájdalom összevissza "mászkált", hol a korábban kihúzott azonos oldali felső bölcsességfog helye volt érzékeny, hol teljesen random fogaim fájtak, na és persze ott is, ahol kihúzták. Egyébként az összes kijött kb. 1-2 perc alatt.
2023. jún. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!