Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az normális jelenség, hogy...

Az normális jelenség, hogy kaptam érzéstelenítő injekciót, de mégis fájt amikor fúrta az orvos fogtöméskor?

Figyelt kérdés

2023. jún. 28. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Kis adagot kaptál.
2023. jún. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Úgy kell kérni mint a popkornt a moziban. Kis adag... nagy adag... Van páros ajánlat.
2023. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Lehet gyulladásban van a fogad, ilyenkor sokszor nem hat az érzéstelenítő.
2023. jún. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
Hát, én húzásra kaptam, de úgy elzsibbadt a fél arcom, hogy még a szememből is folyt a könny. Mondtam is a dokinak, amikor behívott, hogy jó a cucc, jöhetek máskor is?
2023. júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es, készült előtte röntgen, azon látta volna, ha gyulladásban van?
2023. júl. 2. 13:27
 7/11 EKNagy válasza:
67%
Nekem is dupla vagy tripla kell, különben érzem, úgy tűnik, rezisztens Atipikus lehet, mert ahányszor csak új fogorvoshoz megyek, nem akarják a duplát adni, aztán amikor fúrás közben nyikorgok, belátják és adnak másodikat és pár találka után már tudják, hogy nekem a dupla a jó.
2023. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 EKNagy válasza:
67%

Az előző kommentemet átrendezte valamiért, lehet nem bírja a zárójelet:

... úgy tűnik, rezisztens vagyok rá. A koffeinre is, lehet összefügg a kettő. Atipikus lehet, ...

2023. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 fsb1000 válasza:
67%
Több oka is lehet. Az érzéstelenítőt az ínybe adják nem a fogba, és a szövetben terjed szét. Anatómiai ok: ahogy az orvos magyarázta egyeseknek "mélyen" vagy más helyen futnak az idegpályák. És ezért nem hat eléggé az érzéstelenítés. Másik: (legalább) két féle hatóanyagú érzéstelenítőt használnak. Az erősebbet nem indokolt beadni az emberek 80%-ának. Ahogy mások is írták, ha egy orvoshoz jársz akkor "megtanulja/emlékszik" vagy előre jelzed a problémád, akkor a "másikból" vagy duplát adnak, vagy olyan mélyre nyomják a tűt, hogy belekékülsz, de aztán nem fáj. Foghúzást kerülni kell, de ha mégis akkor szentkirályi ügyelet. Ott van erő, tapasztalat, és olyan érzéstelenítő adnak, hogy teljesen fájdalommentes és nem kínlódnak, hanem 1 pillanat....
2023. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

"Az normális jelenség, hogy kaptam érzéstelenítő injekciót, de mégis fájt amikor fúrta az orvos fogtöméskor?"

A fogorvosod mit mondott, amikor feltetted neki ugyanezt a kérdést a kezelés során? Amikor feltartottad a kezed, hogy fáj, amit csinál, elvégre fúróval a szádban beszélni nemigen tudsz, ellenben a kezeddel tudsz neki jelezni, hogy hagyja abba.

Ha nem mondtad neki, hogy a "néma gyereknek az anyja se érti a szavát" esete forog fenn. Mégis ki lenne autentikusabb a kérdésben, mint maga a fogorvosod? He?

2023. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!