Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelt gyulladásban...

Gyökér kezelt gyulladásban lévő foggal tényleg nem lehet csinálni semmit csak kihúzni, illetve kicsi szuvasodást sem érdemes érdemes kezelni?

Figyelt kérdés
Voltam egy magán fogorvosnál és volt kisebb szuvasodás a fogamon, a doki azt mondta hagyjuk ott mert a fognak nem tesz jót a furkálás. Ezt nem értem, pont inkább ki kellene szedni a szuvas részt mert az tovább fog terjedni, nem? A másik, csináltak felvételt a fogaimról és meg lett állapítva, hogy a másik fogam meg gyulladásban van, ez a fog volt már gyökér kezelve. A doki nagyon ragaszkodott hozzá ezzel csak kihúzás tud segíteni, nem lehet sehogy megmenteni. Elég laikus vagyok a témába de arra gyanakszok csak azért mondta mert arra hajt hogy több százezer forintért ültessen be implantátumot.

2023. júl. 2. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Az implantátum nem kötelező, lehet rá nemet mondani. Gyökérkezelt gyulladásos fogat tényleg nem lehet megmenteni.
2023. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy rágófogam alul a második hátulról, amit gyökérkezelni kellett volna több alkalommal is, bevolt gyulladva fájt,mondtam húzza ki fog vele a brant bajlódni.Kihúzta 2013ban rá 5 évre 2018ban rakattam be implantátumot.Nem hiszem hogy azért mondja hogy lehúzzon.Eltudod mással is végeztetni és nem kell rögtön.Ha szenvedsz én kihuzatnám.
2023. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézesd meg más fogászaton is és kiderül az igazság.
2023. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kösz a semmit gyakoris okoskodok.
2023. júl. 3. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit vársz tőlünk, de most őszintén? Laikusként, látatlanban állapítsuk meg, hogy menthető-e a fogad? Vagy erősítsük meg benne, hogy fogorvod csak átakar ver? Akkor megnyugszik a lelked?
2023. júl. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mit vársz tőlünk, de most őszintén? Laikusként, látatlanban állapítsuk meg, hogy menthető-e a fogad? Vagy erősítsük meg benne, hogy fogorvod csak átakar ver? Akkor megnyugszik a lelked?


Pont ezért írtam, hogy okoskodok vagytok mert laikusként csak azért is oda kell írnotok valamint hiába nem tudjátok a választ. Ezt az oldalt át kellene nevezni elmélet gyártók.hu címre.

2023. júl. 4. 12:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra számítottál, hogy itt majd fogorvosok fognak neked válaszolni? Ennyi infóból ők sem tudnának neked segíteni.
2023. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia, szerintem is menj el másik fogorvoshoz véleményt kérni! Van olyan ismerősöm akinek egy gyökérkezelt fogát többször is kezelték mert fájt neki és gyulladt volt. Nem vagyok szakmabeli de az valamiért gyulladásban van. Antibiotikum kúra kellene , gyökér csatorna tisztítás (mert lehet elsőnek nem száradt ki rendesen és úgy tömték be), van ez a Chlorhexamed szájöblögető (ez nekem segített jó kis cucc) vagy ha úgy van akkor menj el a Semmelweis egyetem orális diagnosztikai tanszékére (1088 Budapest, Szentkirályi u. 47. 3. em) nem kell beutaló csak ki kell várni a sorod. Itt kifejezetten speckó dolgokkal foglalkoznak. :) sok sikert. Írj majd, hogy mi történt!
2023. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!