Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ennek az állkapocs-deformitásn...

Ennek az állkapocs-deformitásnak mi a neve?

Figyelt kérdés

[link]

Vagyis hogy az alsó ajak beljebb van, mint a felső (viszont a fogak és az áll normális)


2023. júl. 3. 23:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Nyulszaj
2023. júl. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%
Ez nem overbite?
2023. júl. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
15%
Micrognathia
2023. júl. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Nyulszaj szerintem is
2023. júl. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Se 1, se 2, se 3, se 4. Ezt úgy hívják, hogy disztálharapás, vagy Angle osztályozás szerint Class 2. Pongyolán megfogalmazva a felső fogív túlságosan az alsó elé harap. A nyúlszáj teljesen máshogy néz ki, erre nyugodtan rá lehet guglizni, a micrognathia jár ugyan együtt ilyen állapottal, de ez kicsit a nem minden rovar bogár esete, mivel ezt az állapotot ugyanúgy okozhatja a felső állcsont túlfejlettsége is, de az állkapocs növekedésben való lemaradása sem egyenlő a micrognathiával, ha csontozati eredetű egyáltalán a probléma.

Az overbite pedig azt jelenti, hogy a felső metszők az alsó metszőkből takarnak valamennyit, de ez fiziológiásan is így van, tehát itt megint van egy fogalomzavar, mert van ennek az illetőnek overbiteja, csak épp kb bárki másnak is lenne, ha van frontfoga, amivel ez mérhető.

2023. júl. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én is a class 2-re gyanakodtam, de annak az a lényege, hogy az egész alsó állkapocs be van esve, a képen viszont, amit linkeltem, az állcsúcs normális, csak az alsó ajak van beljebb

Linkelek egy másik képet, ott látszik a különbség:

[link]

2023. júl. 4. 09:00
 7/21 anonim ***** válasza:
Fogszabályzás szükséges ennyi a story
2023. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A fogaim tökéletesek
2023. júl. 4. 11:14
 9/21 anonim ***** válasza:

A harapás nem lehet tökéletes (tudom, hogy nem vagy te a képen, de ha ilyen a tiéd is, akkor nem az), azt is fogszabályzással hozzák helyre. Van akinél műtéti beavatkozás is kell.


Ha műtét nem szükséges, akkor fogszabályzás és gumizással összehozzák az állkapcsot.

2023. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Pedig elvileg az

Mélyharapás gyanújával elmentem fogorvoshoz (sztk), konkrétan hülyének nézett, amikor megkérdeztem erről

És amikor régebben voltam fogorvosnál, akkor is amnyit mondtak, hogy minden oké (bár sztk kapcsán többször tapasztaltam már, hogy amíg nem kérdezek rá egy konkrét problémára, addig nem jut eszükbe említeni, hogy amúgy fennáll, de mondom, legutóbb direkt emiatt mentem

2023. júl. 4. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!