Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés mennyire fáj?

Gyökérkezelés mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Műtötték már bölcsessègfogam, azt nem éreztem egyáltalán érzéstelenítővel.

Most gyökérkezelésre kellene mennem, soha nem volt mèg ilyenem. Mivel màr előre fájdogál a gyökérnél, mennyire fog fájni maga a beavatkozás? Nem lesz itt sem éles fájdalom közben? (Ettől félek nagyon)


Valamint gyökérkezelés után utaznék 1 hétre rà nyaralni, ott már lehet akár inni egy koktélt vagy ilyesmi?



2023. júl. 15. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj nekem majdnem 1 évig gyökérkezeltek 1 fogat volt ugy hogy 60db tűt forgattak meg benne nem is vállaltam a végét annyira rossz volt utána ki kellett húzatni. Nem szabad ilyet csinálni.
2023. júl. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban mindenki az 1-eshez hasonló rémtörténeteket mesélt, én pedig eleve rettegek a fogorvostól, de a szuri után nem éreztem SEMMIT. Úgy tűnik fogorvos/páciens függő.
2023. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyökérkezeltek felső 4-est, 5-öst, azokból semmit nem éreztem. Mind sikerült, megmaradtak a fogak, pár alkalom elég volt.


Gyökérkezeltek alsó 6-ost is, az eleve rosszabb állapotban volt. Először az állami fogorvos ügyeletben elkezdte a gyökérkezelést, mikor a fog még teljesen gyulladt volt. Az egy kicsit fájt, de lehetett pontosan tudni, hogy mikor (direkt megkérdeztem az orvost, és elmagyarázta, meg szólt). Inkább az volt a rossz, hogy nagyon büdös genny jött a fogból.


Aztán egy magánfogorvoshoz mentem, aki folytatta (mehettem volna ugyanahhoz is, aki elkezdte, de ott nagyon sokat kellett volna várni). Ő szerintem kétbalkezes volt és nem tudta normálisan érzésteleníteni, szóval amikor ő matatta, az fájt. Aztán őt elbocsátották a fogászatról, ahol dolgozott, és onnantól egy másik orvosuk kezelt. Onnantól nem fájt. A végén volt olyan, hogy érzéstelenítő nélkül kezelte, akkor se fájt, csak néha éreztem a tűt (direkt ezért csinálta érzéstelenítés nélkül, hogy tudjak szólni, mert így biztosabban le tudta mérni a gyökércsatorna hosszát, amúgy egy gépet is használt hozzá). Végül sikerült befejezni a gyökérkezelést és azóta is megvan a fogam.


Szóval a lényeg: ha annyira fáj, akkor keress másik orvost.

2023. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!