Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sikertelen gyökérkezelésnél...

Shasta0419 kérdése:

Sikertelen gyökérkezelésnél foghúzás illetve mikroszkópos gyökérkezelésről vélemények??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jó pár hete szenvedek egy fogammal, több is gyökérkezelve van, tudom, hogy mi normális fájdalom és mi nem az, ez egyértelműen az utóbbiak közé tartozik.

Egészen addig panaszmentes voltam, amíg az orvos, hogy az egyik rettenetesen pici csatornám ki tudja tágítani, bele nem tett valami anyagot, onnantól kezdve mélyesés az egész, sírás és álmatlan éjszakák jó ideje, a receptre felírt fájdalomcsillapító is maximum 3 óráig enyhít és akkor se eléggé. Már 4. alkalommal mentem vissza ezekkel a panaszokkal, mindig ugyanazt teszi, átmossa és fertőtlenítőt tesz bele úgy, hogy tudja, hogy semmit sem segít.

Sajnos nálunk nincs mikroszkópos gyökérkezelés ezért Debrecenbe foglaltam időpontot de még leghamarabb is 9 nap múlva tudnék menni (igen, minden létező klinika meg lett keresve ami nem negyedmillióért ajánlotta a kezelést). A vékony, görbe csatornám a problémás, annak nem tudnak leérni az aljára, elviekben ez megoldhatná. Erről valakinek van tapasztalata? Mekkora a siker esélye? Megéri ennyit kifizetnem érte?

Továbbá nem lenne értelmesebb inkább kihúzatnom ezt a fogat? Hetek óta úgy telik el a nyaram, hogy benn ülök, ki se tudok mozdulni annyira fáj, minden programot le kell, hogy mondjak.

Nem is értem, hogy a fogorvos ennyi vesződés után miért nem javasol inkább foghúzást.

Segítsetek mit tegyek



2023. júl. 12. 00:19
 1/2 az agy ***** válasza:
Van.
2023. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Voltam ilyenen három hét várakozás után (egyetemi klinikán), egy óra vacakolás után azt mondta a doktornő, hogy görbe a gyökér, nem látja rendesen.
2023. szept. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!