Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét/húzás...

Bölcsességfog műtét/húzás után miket lehet enni?

Figyelt kérdés
Bal alsó fogamat fogják kimüteni valószínüleg, mivel keresztben nő ki es csak a széle bujt ki. Azt tudom hogy dohányozni pár napig nem lehet, és tejes dolgokat sem lehet fogyasztani. Igazabol az erdekelne, hogy pépeset vagy inkabb darabosat lehet. Mert mindenhol mast latok. Egy fogamat mar mutottek akkor az etkezesrol csak annyi tajekoztatast kaptam hogy ne egyek tejes dolgokat. Olvastam hogy aprobb szemu dolgokat pl rizst ne , de valahol a pepest valahol a szilard dokgokat reszesitik elonyben. Nem szeretnem ujra ennyire szenvedosen, szajzarral tolteni azt a par napot ismet. Koszonom elore is a segitseget:)

2023. júl. 17. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

nezd, a lenyeg hogy a verrög maradjon a sebhelyn (gondolom nem lesz bevarrva vag igen?)

Az en apum mindig azt mondja olyat ne ami kicsi, darabos, a sebbe tud menni es ott begyulladni. Pl mogyoro amit szet ragsz es ugye olyan kis darabok lesznek.


A legjobb ha pepeset eszel, igen. Spenot is jo, alma pure, kicsit mintha baba lennel..


Apum fogorvos. O vette ki az en bolcs.fogaimat is

2023. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kérdezd meg a műtét után.

Én húzás után normálisan szoktam enni, csak tejeset nem. Meg olyat, amiről tudom, hogy a fogamba, fogak közé ragad, pl. karamell, magvak.

De nem szoktam csak pépeset enni. Viszont rágni egy ideig csak a másik oldalon szoktam.

2023. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1.valaszolo az elozot varrtak valoszinu ezt is mert nincs kinn csak eppen a szele nem is a hegye mivel vizszintesen helyezkedik el,holnap fog eldolni ha megnezi a fogorvos.Viszont uj orvoshoz megyek nem az elozohoz, remelem o sokkal jobb felvilagositast ad. Mivel elozoleg nem megfeleloen vegeztek a mutetet komplikaciok akadtak, nem tisztitottak ki stb.Ot viszont sokan dicserik.
2023. júl. 17. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:
1es vagyok. hu, akkor minden jot. ez biztos jol fog majd menni
2023. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!