Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtöméshez használt érzéstele...

Fogtöméshez használt érzéstelenítés után szájzár?

Figyelt kérdés
Az injekcióval valami félresikerülhetett, ugyanis a beavatkozás után szájzár alakult ki, és már több, mint egy hete tart. Olvastam, hogy hematóma alakulhatott ki, így a szájzár akár 2-4 hétig is eltarthat. Keressem fel a rendelőt emiatt, lehet ebből nagyobb problémám, vagy ha várok, akkor magától elmúlik?

2023. júl. 18. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem az tortent hogy tul sokaig kellett tul nagyra tatani a szadat? Hetes fog pl?

En mar mentem volna orvoshoz. Szajzaram csak egyszer volt, de elore tudtam, mutet utan, es egy het alatt elmult.

2023. júl. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy hétig szájzár? És hogyan eszel azóta?

Milliószor tömték a fogaimat, sosem kaptam szájzárat. Én másnap hívtam volna a fogorvost, hogy mit csináljak.

2023. júl. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azért illik azonnal jelezni a fogorvosnak, nem pedig egy hetet várni, hogy aztán dr. Google-tól sokkold magad.

A fogorvos ír fel neked izomlazítót, addig is tornáztasd folyamatosan. A pihentetés ilyenkor nem jó. (fogászati asszisztens vagyok)

2023. júl. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Enni tudok, ahogy fogatmosni is, csak nem tudom elég nagyra nyitni a számat.. két ujjam fér be az alsó és felső fogaim közé de ennyi..

Régebben is jártam már így, amikor a bölcsességfogaimat műtötték, de akkor magától elmúlt, gondoltam majd ez is elfog, csak a 6-os fogam tömték.

Onnan gondolom, hogy az injekció lehetett a ludas, mert kettőt is kaptam, mivel az első alkalomkor “bevérzett” a terület, és azt nem adta be rendesen.

2023. júl. 19. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
A szajzar az, amikor egy kiskanalat is nagy nehezen tudsz betenni. Tehat nincs szajzarad.
2023. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor? Mitől lehet ez? Elég ha iratok izomlazítót a háziorvossal, vagy hívjam vissza a fogorvost?
2023. júl. 19. 13:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel a fogorvost! Ő csinálta, az ő felelőssége. Persze nem kell ajtóstúl neki rontani, de azért erről tájékoztatni kell. Hibázni ember dolog, persze egy orvos esetében ez nagyobb felelősséggel jár, de amíg nem tud róla, addig nem is fog tudni tanulni belőle.

3-as voltam

2023. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!