Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kiesett az ideiglenes...

Ha kiesett az ideiglenes tömés mennyire sürgős vissza menni a fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Jobb oldalon felül a 6-os fogam gyökérkezelik.

A gyökértömés már megvan azokkal a szálakkal, de nem zárták le véglegesen hanem csak egy ideiglenessel hogy ha bármi van akkor ne kelljen újra furkálni.

Tegnap történt az egész, de ma természetesen kiesett a tömés, és van ott egy kisebb lyuk magába a fogba. Sajnos az orvos (miért is ne pont most) a jövőhéten szabadságon van így esélyem sincs visszamenni oda. A jövőhét után hétfőnre (08.31) van az időpontom.

Várhatok addig vagy inkább menjek el egy idegenhez aki rak bele valamit?



2023. júl. 21. 18:08
 1/6 anonim válasza:
27%
Ráérsz, előbb tanuld meg a babebanben ragozást, és az igekötős igék helyesirását. Mire összejön, addigra SEM lesz baja a fogadnak, nyugi.
2023. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most én is emeljem ki, hogy mi a hiba a te írásodban?

"helyesirását"


Elég lett volna csak normálisan a kérdésre válaszolni, nem kell a nyelvtan huszárkodás, főleg hogy a tiédben is van hiba.

2023. júl. 21. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát elvégre nem véletlen tett bele ideiglenes tömést.Azért hogy ne menjen bele semmi sem, semmi kajamaradék mert elfertőződhet.Én mennék minel hamarabb, egy hét sok idő ilyesmire.Addig is ne egyél azon az oldalon egyáltalán, bele ne menjen valami.
2023. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kovetkezo a helyzet. Ha friss a dolog, elegge surgos. Ha ezer eve benn maradt ( nekem egyszer volt, de tudtam, hogy az nem baj), akkor par nap nem oszt-szoroz.
2023. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé sürgős, az a 08.31 nagyon messze van (az nem jövő hét után lesz, hanem több, mint egy hónap!). Fogászati asszisztens és dentálhigiénikus vagyok, nálunk ha ilyen van a főnököm megengedi hogy én rakjak bele egy újat. Próbált meg elérni valahogy, hátha tudnak segíteni.

Azért fontos az ideiglenes tömés, mert sterilen és nyálmentesen tartja a gyökértömést. Ha nedvesség éri, akkor újra kell csinálni az egészet.

2023. júl. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam 7.31 az időpont.

Szerencsére utolértem telefonom a fogorvost, és azt mondta csak a felső tömés esett ki, mivel 2 rétegbe zárta pont a kiesés miatt.

Ha tükörrel megnézem tényleg ott van benne a második fehér réteg. Így nincs teendő.

2023. júl. 24. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!