Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó levétele okozhatj...

Fogszabályzó levétele okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Májusban végre levették a fogszabályzómat, és kaptam egy esti készüléket. Ezt hordom is minden éjjel, lefekvés előtt mindig beteszem és ébredéskor kiveszem. Ritkán kimarad egy éjszaka de egyáltalán nem rendszeresen. A fogaimon nem látok változást. Viszont azt kezdtem el észrevenni magamon, hogy az alsó fogsorom/állkapcsom mintha el lenne csúszva. Mikor abszolút nem figyelek rá, mert pl. telefonozok, akkor elcsúszik jobbra, és érzem a fogaimon is, hogy nem úgy áll, ahogy kéne... De ha észreveszem magam és visszaigazítom az nem fáj. Ez szimplán kialakuló félben lévő rossz szokás lehet? Vagy keveset hordtam az ideiglenes rögzítőt, és szétcsúszhatott az állkapcsom? De akkor fájna ha normálisan próbálom tartani, nem?

2023. aug. 7. 20:54
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az állkapcsod áll másképp, ezt nem fogszabályzással, hanem szájsebészeti beavatkozással lehet módosítani. Nekem ilyen, de nem műttetem, nem létfontosságú, együtt lehet élni vele.
2023. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!