Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig tart megszokni a...

Meddig tart megszokni a fogtömést?

Figyelt kérdés
5 napja lett kifúrva és betömve a fogam, de nagyon furi érzés, a tömés mindig összekoccan a felső fogammal. Felhívtam a fogászatot, mondták hogy meg kell szokni. Oké, de mennyi idő alatt?
2023. aug. 10. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csiszolni kéne belőle.
2023. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha annyira nagy a tömény, akkor azt addig formázzák ameddig neked az megfelel, persze nyilván nem fúrják ki az összeset, de ez minden fogászatnál így van. Nekem amikor tömték azt mondtak időpont se kell és faragnak le belőle ha zavar
2023. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megszokni. Meg kell igazítani, pár perces művelet.
2023. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a tömést meg kell szokni. Az egyből jó vagy nem jó. Ha nem jó akkor ott helyben csiszolnak rajta és addig nézik ameddig jó nem lesz.


Mondjuk ellenérv erre: Ha érzéstelenítenek akkor hiába kérdezgetik, hogy érzel-e valami olyat, amit nem kéne, úgyse érzel, maximum a doki láthatja csak, de az nem olyan, mint neked érzésre. <- Én ezért nem szoktam mezei tömésre érzéstelenítést kérni :D Az a 10 másodperces fájdalmat ki lehet bírni amíg kifúrja. :D

2023. aug. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, meg amikor mondják hogy harapj rá arra a kis izére, nem is érzed hogy harapod, a szád sem úgy áll tehát nem egyszerű. azonban valamilyen szinten megkell szoknod mert nekem is fura az első nap..aztán már nem. Tudod, amikor a fogaddal simogatod hogy milyen lett stb új még stb namindegy. Szóval meg is kell szokni, de ha bármi zavaró van benne azt helyben ott megcsinálják. Nem is fáj mert a tömést fúrja.
2023. aug. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elvileg az a kis ízére nem azért harapsz rá, hogy neked jó e, hanem mert festeket hagy a fogfelszinen, ahol még csiszolnia kell.
2023. aug. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!