Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy az egyik...

Miért van az, hogy az egyik fogorvos azt mondja le kell csiszolni a fogat és koronát tenni, a másik meg azt, hogy nem kell és töméssel tökéletesre megtudja csinálni?

Figyelt kérdés
Az egyik több pénzt akar kicsikarni?
2023. aug. 21. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább az, hogy aki koronát tenne rá, törékenyebbnek ítéli. Koronával kevésbé törik szét a fog, mint sima töméssel. Ha letörik, lehet, hogy már nem lesz menthető koronával se.
2023. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem feltétlenül pénz kérdése. Az esztétikus fogfelépítés egyáltalán nem alap fogorvosi készség, tehát lehet, hogy aki koronát ajánl, az egyszerűen ezt nem tudja megcsinálni, mert nem ez a profilja. De lehet sok más oka is, például az egyik úgy látja, hogy esztétikailag egy darab korona nem lenne szép és akkor már a többit is meg kellene csinálni, így egyszerűbb töméssel megoldani, lehetnek ún. gnatológiai szempontok is (melyikkel alakul jobban a harapásod) és ezer féle indok. Egy esztétikus fogfelépítés 4-5 színből, megfelelő technológiával árban akár lehet annyi is, mint egy korona.
2023. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért egy fogorvos jó esetben nem egy piaci kofa, aki át akar verni. Többe kerül a korona, de pont annyival hosszabb idő elkészíteni (lecsiszolni a fogat, lenyomatot venni, külön időpontban beragasztani, és még fogtechnikust is ki kell fizetni, stb.)


Ez sokszor így van az orvoslásban, hogy több megoldás is lehetséges és az orvos szokásai is közrejátszanak. Itt neked kell mérlegelni.


Szóval van két lehetőség, és mindkét lehetőséghez egy orvos, aki vállalja. A korona általában tartósabb és pontosabban illeszkedik az alatta / fölötte lévő fogakhoz. A tömés viszont olcsóbb, és nem is kell a fogból annyit lecsiszolni, mint egy koronához. Vagy lehet utólag is koronát készíteni, ha a tömés nem válik be, csak az plusz idő meg plusz pénz.

2023. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megértem utolsó, csak a korona az visszafordithatatlan, végleges hiszen a saját fogad lecsiszolják és utána annak annyi. De ez a fog teljesen egybe van egy pici törés van a hátsó oldalán és ennyi. Nem fáj, csak a nyelvnek zavaró egy kicsit ha piszkálom. Ezért nem értem, hogy 95%-ban egybe lévő fogat miért kellene csiszolni és koronázni.
2023. aug. 23. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Ezt az adott fogorvostól kell megkérdezni.
2023. aug. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Inlay nem merül fel? Nekem olyan fogat pótoltak inlayyel, aminek a fele hiányzott (a koronájának). A csap+korona lett volna az alternatíva, azért lett inlay, mert így a gyökeret nem gyengíti meg, hogy belefúrnak a csap miatt.


Esetleg a pici törés miatt merül fel az orvosban, hogy ha nem tesz rá koronát, hamarosan törik az tovább is?


Nyilván csak a levegőben találgatok, se orvos nem vagyok, se az esetedet nem ismerem.

2023. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6 Lehet. Vagy csak azért mert a tömés 20 ezer a koronás elkészítés meg 100 fölött. :)
2023. aug. 23. 10:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk akkor szerintem ez két különböző árkategóriájú fogászat. Ahol a tömés 20 ezer, ott szerintem a korona is kevesebb lenne, és a másik helyen meg több lenne a tömés is.
2023. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!