Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sok ember miért fél ennyire a...

Sok ember miért fél ennyire a fogorvostól?

Figyelt kérdés

Beszélgettem múltkor egy ismerősömmel, mondta hogy sajnos egyre romlanak a fogai. De nem akar fogorvoshoz menni egyáltalán, mert nem szereti, és fél tőle. Ezért inkább hagyja, hogy tovább romoljanak.


Én nem azt mondom, hogy egyáltalán nem félek a fogorvostól, vagy hogy nem izgulok egy egy kezelés vagy vizsgálat előtt, amikor megyek. De én bennem az a félelem erősebb, hogy mi lenne akkor, hogyha nem mennék sosem fogorvoshoz. Ezért járok mindig fogorvoshoz.


És nekem ez fura, hogy egyes emberek jobban félnek a fogorvostól mint olyan szövődményektől a szájukban amik sokkal hosszadalmasabban fájdalmasak és több kellemetlenséget okoznak, mint néhány kellemetlen óra egy rendelőben.


2023. aug. 16. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert rossz tapasztalatuk volt esetleg csak rossz sztorikat hallottak.

A legnagyobb gond, hogy rengeteg gyerek nem kapja meg már kiskorában a fogászati ellenőrzést pedig ott megbarátkozhatna a fogorvosi légkörrel és nagyobb korában nem félve fog belépni a rendelőbe.

2023. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Mert hátha valamilyen baleset lesz.
2023. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Személy szerint minden orvostól félek.
2023. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az iskolafogászat inkább elrettentésre volt jó.
2023. aug. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindig fájt a fúrás és gyökérkezelés. Hiába érzestelenítettek, nagyon fájt. A húzás nem fáj, de az a recsegő-ropogó érzés borzasztó.
2023. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem nagyon sokáig az tartott vissza, hogy mit fog gondolni, ha meglátja, hogy rossz a fogam.

Ami nettó hülyeség, de mégis. :D

Szerencsére, túl léptem ezen.

2023. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem gondol, ez a dolga. Sőt, talán örül is, sok pénz áll a házhoz. Amúgy van aki ha egy nap 10 szer mossa és akkor is kirohad neki 35 éves korára, mert olyanok a génjei.
2023. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

31 éves koromig én sem féltem, amint pici gondom is volt egyből mentem (sajnos elég gyakran), aztán 31 évesen úgy megkínoztak, hogy inkább a hirtelen halált választottam volna, azóta rettegek, pedig ennyire rossz állapotban sosem voltak még a fogaim, mint most.

Jópár helyen jártam már, de félek megint újnál kockáztatni marha sok pénzért.


Szóval igen, a borzalmas tapasztaltok miatt rettegnek az emberek (magán is lehet barbár)

2023. aug. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!