Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés és korona, vagy...

Gyökérkezelés és korona, vagy foghúzás és implantátum?

Figyelt kérdés

Ha nem számít anyagilag, akkor melyiket választanád?

Gyökérkezelni kell a fogad (rágófog), lehet több alkalommal, aztán koronát raknak a fogra, amiből kb semmi nem maradt, vagy húzzák ki a fogat és implantátum menjen helyette inkább?


2023. aug. 24. 15:39
A kérdező szavazást indított:
Gyökérkezelés + korona
Foghúzás + implantátum
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fogam állapotától függ. Ha a fogorvos úgy ítéli, hogy a gyökérkezelésnek jók a kilátásai, akkor tennék vele egy próbát. Ha minden jól megy, és panaszmentes, akkor tökéletesen megfelel a korona. Ha nem működik a dolog, még mindig lehet később implantátum.
2023. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát én elsőnek mindenképpen gyökérkezeléssel probálkoznék és még akkor se csiszoltatnám le, hiszen már töméssel is felépíthető egy fog, hogyha jó a fogorvos, és mivel le van gyökérkezelve, ezért tud egy kisebb csapot is betenni és felépíteni szépen a fogat. Ha lecsiszolja onnanstól már vége. Tehát mindig az eredeti fog mentése legyen a cél.
2023. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért nem jobb csak kihúzatni és nincs vele több probléma? Nekem az ismerőseim nagy része csak szenvedett a gyökérkezeléssel és a végén szájsebész műtötte ki az elhalt, begyulladt fogat.
2023. aug. 24. 21:13
 4/10 NTBS ***** válasza:
Amit az orvos javasol.
2023. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
3: nem feltétlen megy tönkre. Nekem van 8 éve gyökérkezelt fogam, azóta sincs semmi baj vele
2023. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
8 éve gyökérkezelték az egyik rágófogam. Az idén újra kezelni kellett mert begyulladt. 3 hónapig szórakoztunk vele, fájt, gyógytömés se használt. Pénteken szájsebész eltavolitotta. Soha többet gyökérkezelés....idáig 2 fogammal jártam így hogy húzás lett a vége, a gyökérkezelés ellenére. Én mindenképpen az implantátum mellett voksolok, nálam is ez lesz a helyzet.
2023. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6: 8 évig bírta és azt mondod soha többé? XD. 8 évet mentett meg a doki a fogadból, amit elhanyagoltal
2023. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Igen, soha többé. Talán az első 2-3 évben volt csak problémamentes, sosem volt tökéletes. Vagy érzékeny volt vagy lüktetett, azon az oldalamon sem feküdni sem aludni nem tudtam egy idő után mert felduzzadt. De ez csak az én véleményem, az én tapasztalatom.
2023. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha még aktuális én biztos hogy mennék egy kört a gyökérkezeléssel, főleg, ha jól felszerelt a rendelő vagyis van náluk mikroszkóp, valami lézer technológia tisztításhoz meg 3D CBCT helyileg vagy legalább elküldenek ár. Bár látva itt egy-két szenvedéstörténetedet értem, hogy miért kérded. Nyilván a gyökérkezélés sikere nem garantált (ezt sajnos nem mondják el a fogdokik elég világossan) és a jól felszerelt rendelő is csak a siker esélyét növeli nem garantálja mégis én megfutnám vele azt a plusz egy kört az húzás meg az implantátum előtt, ha tényleg nem gond anyagilag.
2023. okt. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Azóta már kihúzattam. Hiába történt újbóli kezelés egy csatorna annyira be volt gyulladva, hogy mindhiába volt minden.
jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!