Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés után se ideiglen...

Gyökérkezelés után se ideiglenes tömés, se vatta? + Normális a folyamatos fájdalom a kezelés alatt és után?

Figyelt kérdés

Egy 1 éve másodjára tömött fogamat ma gyökérkezelték és bár 2 érzéstelenítő injekciót is beadtak -amelyek állítólag hatottak is- kezelés közben leírhatatlan fájdalmat éreztem, a gyökércsatornák “tisztításának” kezdetétől, egészen a végéig. Ezért őszintén szólva kifejezetten sokkos állapotban álltam fel a székből. Attól tartok, rosszul hallhattam, mikor a fogorvos asszisztens az utasításokat magyarázta el, hogy mik a teendők a következő 1 hét folyamán…

Azt mondta, hogy nem kicsit fog fájni, ha a lyuk eltömődik és hogy folyton tisztítani kell, és szívogatni. Egy kis fecskendőt is adott hozzá. Tehát nem kaptam ideiglenes tömést. Amikor pedig rákérdeztem, hogy betömhetem-e a lyukat vattával, nemet mondott…

1) Most pedig a neten is utánanéztem és sehol nem találtam róla semmit, hogy ne lehetne vattát használni arra, hogy ne menjen étel a lyukba. Ha pedig nem lehet, akkor hogyan tudnám elkerülni az eltömődést?

Még a kezelés után is nagyon fájt a fogam, szüntelenül, és még mindig fáj, ugyanolyan szinten. Ezért most azon aggódok, hogyan fogok étkezni az elkövetkező időszakban…

2) Normális egyáltalán, ha így fáj? Lehet köze ahhoz az egésznek, hogy “még gyerek vagyok”? (17L)



2023. szept. 6. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért nem tömte be,mert még gyulladásban van.

Még fogja tisztogatni,amíg el nem múlik.

Nekem is így volt.

Próbálj a másik oldalon rágni,evés után öblögesd ki,néha kicsit szívogasd.

Olyanokat ne egyél ami beleszorulhat a lyukba,mint a mogyoró.

2023. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem kétszer ölte ki az idegeket a fogamból. Adott ugyan érzéstelenítőt kaptam, de így is nagyon fájt, mindkét alkalommal, mikor kiölte az idegeket.

A két kezelés közötti időszakban nekem nem fájt a fogam egyszer sem és utána sem.

Annyi érdekesség maradt, hogy kívülről nyomva érzékeny a fogamnál! Pedig, 2015 májusában történt az egész kezelés!

Voltam röntgenen, de ott nem láttak semmi problémát és nem tudtak erre magyarázatot adni.

Egyéb probléma viszont nincs azzal a fogammal szerencsére. Szép munkát végzett a doktornő!

2023. szept. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és nekem nem volt betömve a lyuk semmivel az első kezelés után. Annyit mondott, hogy ne rágjak addig azon a felén, amíg nem tömi be a lyukat a végleges kezelésen.

Egy hét múlva kellett visszamennem a végleges kezelésre, úgy rémlik.

2023. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Termeszetes ha faj. Nem szabad betomni vattaval semmikepp, probald a fecskendovel kitisztitani mindig. Kaja ne maradjon benne. Legkozelebb ha mesz atmossak majd illetve ujra meg” szurkaljak” , hogy minden elo ideg elhaljon. Ez egy tobblepcsos folyamat. Sajnos ha idaig fajul a dolog akkor ezt a fajdalmat elkell viselni addig amig a doki teljesen vegig megy a gyokerkezeles folyamatan. Ha teljesen fajd mentes lesz a fogad es tisztak a csatornak akkor lehet majd elkezdeni letomni
2023. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk érdekes filozófiájú műhely lehet, ahol fájdalom mellett gyökérkezelnek. Én a 3 gyökérkezelésemra kaptam ideiglenest.
2023. szept. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!