Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért félek ennyire attól,...

Miért félek ennyire attól, hogy ki fognak esni a fogaim?

Figyelt kérdés

Most nagyon hosszú leszek, szóval csak akkor olvasd végig, ha türelmes vagy és esetleg tudsz segíteni is.

19/L vagyok.

Már kicsi koromtól kezdve sem igazán voltam nagyon egészséges étkezésű, és ezt a szokást nem igazán tudom megváltoztatni. Lehetőségek vannak, de én inkább csak kiskapuknak mondanám, hiszen itthon mindig olyan kaja van, amit anyukám szeret. Általában húst hússal eszünk, meg tésztával. Néha krumplit. Rengeteg szendvicsre vagyok rákényszerülve itthon. Szerencsére elkezdek dolgozni, akkor talán be tudok csempészni vitamindús ételeket is a kajálásaimba. A fogápolásomban eléggé magamra voltam hagyva már 5-6 évesen, se anyukám, se apukám nem a megfelelő szájhigénét alkalmazza. Apukámnak fogínysorvadása is van, nem tudom van-e összefüggés, de mikor megszülettem ő már jócskán dohányzott és esetleg valami rossz DNS-t kaphattam vagy én már nem tudom mire gondoljak tényleg. 6 éve járok klinikára fogtechnikára, mert keresztharapásom van és már pontosan 4 éve van fogszabályzóm. Meg mindenféle csavarom és fém ketyeréim. Már előtte is elég korán 3 csontfogamat tömni kellett, random néha elkezd fájni találomra mindig másik fogam, vérzik és gyulladt az ínyem több helyen (volt tasakom is, de megcsinálták és a fognak hálistennek semmi baja. Úgy érzem most másik helyen de megint van egy), érzékenyek a hidegre és a melegre, elől az alsó metszőfogaimnál az egyiknél vissza van húzódva az íny és mozog is (az íny), meg mintha átlátszóak lennének a szélei a felsőknek. Több fogamon is barázdazárást kéne csinálni, több is szuvas. A fogmosást mindig becsületesen megcsinálom. Este szoktam fogkrémes fogkefével átmenni elöl a fogaimon, ezután fogköztisztítóval végigmosom a közöket, aztán rendesen átsikálom a fogaimat és a nyelvemet. Mindig átnézem, hogy teljesen rendben van-e minden. Aztán a fogorvosom minden alkalommal leszid, hogy fogkövesek a fogaim, lepedék van a gumikon, én meg egyre elkeseredettebb leszek, mert nem dohányzom, alkoholt ritkán iszom, mosom a fogaimat rendesen, mégis rettegek, szinte már betegesen attól, hogy 5 év múlva ki fog potyogni néhány és cseszhetjük a fogszabályozást, meg minden mást is. Önbizalmam alapból kevés van, de ha kiesnének a fogaim, még annyira sem lenne. Ez a hat év meg ki lenne dobva a kukába. Sajnos nincs több százezer forintunk arra, hogy ínypótlást meg ilyeneket csináltassunk profival...

Én már kezdem elveszteni a reményt...



2023. szept. 7. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Elektromos fogkefe.
2023. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a fogíny gyulladásra nekem nagyon rossz volt.
2023. szept. 7. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Van ezer féle elektromos fogkefe és fej
2023. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előbb megkéne szüntetni a fogíny gyulladást. Ezt megfelelő deporálás után lehet. Az ínyt átlehet nyomkodni hiperolos oldattal vattával, ha vérzik, illetve betadin is tud segíteni, ha nem vagy jód érzékeny. Patikába vegyel gyógyfogkefét az puha sörtéjű. Minden evés után 20 perccel fogatmosni, ha iszol egy kólát utána is. Aztan rendbe jön majd
2023. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szuper puha fogkefém van szerencsére olcsó is volt és az legalább nem irritálja, tehát az pipa. Ezt a betadint kipróbálom. Köszönöm.
2023. szept. 7. 21:53
 6/7 anonim ***** válasza:
"húst hússal eszünk" ez itt a fő gond amíg nem étkezel normálisan a gyulladások fent fognak állni
2023. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm, dolgozom rajta
2023. szept. 8. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!