Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van benzinszag a motorom...

Krómgyűrű kérdése:

Miért van benzinszag a motorom körül? Ennyire párolog valahol?

Figyelt kérdés

Egy Honda Shadow 600-am van, de ahányszor leveszem róla a ponyvát, mindig megcsap a benzinszag. Sőt, valamikor rajta sincs, mégis ha lemegyek, benzinszag van a garázsban.


Gondolom párolog valahol a benzin. Milyen helyekn tud elszökni a benzin?

Lehet, hogy a tanksapka aljánál szökik el?


Olvastam olyat, hogy ha nem zar jól a benzincsap, akkor egészen befolyik a hengerbe (ha nyitva van éppen a szívószelep) és a gyűrűk mellett lefolyik a karterba.

Néztem az olajszintet, de nem láttam, hogy magasabb lenne a szint.



2023. júl. 12. 07:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is érezni időnként, de az biztos,hogy a tanksapkától jön. (Suzuki DL650) Be nem fog folyni,mert injektoros.

A benzincsapnak meg a befolyáshoz max akkor van köze,ha nem zárnak rendesen a porlasztókban a tűszelepek.

2023. júl. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 b1812567 ***** válasza:

Ha karbis, akkor zárt helyen annyi is elég a benzinszaghoz, hogy a karbiból elpárolog az üzemanyag,mert ugye nem zárt rendszer.


De ártani nem fog, ha ellenőrzöd, nem folyik-e be a karbiba. Meg a benzincsöveket, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés. Lehet, hogy csak kis repedés van, és nem látszik folyás, mert egyből el is párolog.

De aztán bármikor eltörhet akár menet közben is. Jártam így, autópályán menet közben folyt el másodpercek alatt minden a tankból. Nem volt vicces.

2023. júl. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, karburátoros a gép.

A hétvégén ellenőrizni fogom a benzincsöveket, de úgy is megyek a városba, veszek majd benzincsapot is.


A tanksapka meg azért érdekes, mert ha rajta is van fixen, még úgy is tudom mozgatni a megnyomom felülről. A zár az be van zárva, csak érdekes.

2023. júl. 14. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!