Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek, hogy ne rettegjek...

Mit tegyek, hogy ne rettegjek ennyire a bölcsességfog műtéttől?

Figyelt kérdés
Nemsokára eltávolítják az alsó és felső bölcsesség fogaimat egyszerre. Abba már beletörődtem, hogy utána egy hétig rossz lesz, de egyszerűen magától a húzást rettegek. Sosem húzták még ki egy fogamat sem és annyira félelmetes, hogy lehet, hogy órákig műteni fogjàk mire kijön. Mit tegyek, hogy ne féljel ennyire? Eszembejut és már gyorgörcsöm van, összeszorul a torkom.
2023. szept. 11. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy fogják órákig műteni :D Még ha nem lehet esetleg simán kihúzni,akkor is ejtenek egy pici bemetszést, aztán a gyökérfogóval kikapják pillanatok alatt. Fájni meg egyáltalán nem fog, teljesen el leszel érzéstelenítve. Nyugika. :)
2023. szept. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyesmi manapság rutin beavatkozásnak számít. Ha lenne is komplikáció, azt tudják kezelni, a gyógyulás közben jelentkező kellemetlenségekkel együtt. Nekem is kikaptak már kettőt, nem mondom hogy sétagalopp volt, de túlélhető.
2023. szept. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A testvéremnek nemrég húzták, kb 5 nap volt amíg be volt dagadva neki, de folyamatosan enyhűlt, azt mondta az első 2 napban hogy fáj neki, utána nem mondta, de nem tudom.

Neki 1et szedtek ki, kb fél óra volt.

2023. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Ez azért kicsit megnyugtató, az összes ismerősöm akinek kihúzták panaszkodott mennyire rémisztő és borzalmas volt, volt akinek 40 percig húzták az alsót ami bele is törött. Magától a fogorvostól nem félek, csak ez a húzás olyan idegen számomra.:D
2023. szept. 11. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Be leszel érzéstelenítve. Viszont,van egy tippem. Szólj az orvosnak,hogy NE mondja se neked,se az aszisztensnek,hogy mi történik! Én egyszer azért pánikoltam be,mert vmi olyasmit mondtak h "ezt most kettévágjuk mert másképp nem jön ki".

Amúgy össz. 2 db cataflammal elvoltam utána.

2023. szept. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet! Köszi!:)
2023. szept. 11. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!