Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő, vajon lehet-e...

Mi a teendő, vajon lehet-e kezelni húzás nélkül, ha kt fog között van a szuvasodás?

Figyelt kérdés

Tehát maga a két fognak semmi baja szemre, de köztük van egy szuvasodás-vélhetően a rengeteg kávézás miatt, mert rendesen ápolom a fogaimat, ami gyakran szoktott fájni is? Kihúzatni nem szeretném, mert olyan munkakörben dolgozok, hogy kb a végét jelentené ez (nem vagyok modell, 20 évese sem vagyok már, de emberekkel dolgozok naponta és kb nevetség tárgya lennék két a jobb 4-es és 5-ös fogam elvesztésével). Gyökérkezelés nyilván szükséges, el is megyek dokihoz-e célból. Húzás nélkül megoldható szerintetek?


[link]


2023. szept. 20. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet kezelni! Nekem ugyanez volt. Viszont nekem az egyik érintett fogat gyökérkezelni kellett :(
2023. szept. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ui. Simán be lett csak tömve 😊
2023. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Gyokerkezeles nem gond. Csak zavar, h neha fáj, a hidegre is nagyon erzekeny. Pont a fognyaknal van a lyuk.
2023. szept. 20. 19:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, nekem a felső két metszőfogam (jobb 1-es és 2-es) között van egy lyuk, ami nagyon régóta be van tömve. Egyáltalán nem látszik a tömés.


Felső fogaidról van szó egyébként?


Amúgy nem tudom, hogy tényleg a kávézás lehet-e a bűnös. Szoktál fogselymezni?

2023. szept. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha. Felso. Sajna mogotte egy mar ki van huzva regota, ezert sem szeretnèk meg egyet elveszteni. Nem nagyon szoktam selymezni (kellene pedig), csak sima fogmosas napi 3 szor.
2023. szept. 20. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:

5


Igen, kellene. :)

2023. szept. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!