Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor kell egy fogat rezekálni?

Mikor kell egy fogat rezekálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tavaly decemberben sikerült az első kis metsző fogamat gyöker kezelni.

Hosszú ideig tartott, tobb hónap... De mindig mikor tisztította a csatornát mindig nagyon szúrt, így nemtudta a gyökér tömést megcsinálni.

Majd kérdeztem hogy nem e szedhetek gyulladás csökkentőt mert mondta hogy a rtg alapján lát egy kis gyulladást, na beszedtem a gyulladás csökkentőt, utána pár alkalom és sikerült a gyökér tömést megvsinalni.

Közbe mondogatta ha nem sikerül akk rezekálni kell, de azt nem mondta el hogy mi lehet.

Viszont azóta néha néha, bele szúr a fogamba, és melegre érzékeny, lüktető érzést érzek.

Kiderult utólag, egy újabb panoráma rtg után hogy rövid lett a gyökér tömés

Esetleg lehet rá esély hogy egy másik orvos,újra gyökér kezelje, és elmulik ez az érzékenység?

Vagy már rezekálni kell?



2023. szept. 24. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha rövid lett, akkor biztosan. Ha nem ér végig, akkor semmi meglepő nincs benne, hogy érzékeny. Olyan csinálja, aki lokátort is használ.
2023. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem azért kellett 16 évesen, mert egy ovis baleset során a gyökérecsúcs elferdül(hetet)t, és ez miatt simán nem lehetett gyökérkezelni
2023. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi a kérdésért, de mi az a rezekálás pontosan?
2023. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A foggyökér csúcsának a levágása.
2023. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4


Köszi. Ezt akkor csinálják, ha nem sikerül a gyökérkezelés? Vagy akkor is, ha nagyon régi egy gyökérkezelés? Mert nekem van olyan, ami idén decemberben 21 éves lesz, meg egy olyan is, ami jövő nyáron 20 éves lesz.

2023. szept. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor csinálják, ha nem sikerül a gyökér csúcsánál a gyulladást megszüntetni.


Előtte még minden mást is megpróbálnak, kiszedni a gyökértömést és újratömni például.


Elvileg az a lényeg, hogy a tömés pont töltse ki a gyökércsatornát. Ha túl hosszú, akkor irritálhatja a kilógó rész a környező szöveteket. Ha túl rövid, akkor meg a fennmaradó pici lukba beköltöznek a bacik és vígan vannak, nem tud hozzájuk férni az immunrendszer, hogy kipusztítsa őket.


Ez amúgy a gyulladt gyökér alapproblémája: a gyulladt fogbél gyakorlatilag egy erődítmény a baciknak, az immunrendszer nem fér hozzájuk, és a gyulladás továbbterjed a környező szövetekbe. Ha a gyökérben a fogorvos megszünteti a gyulladást, akkor a maradékot már képes elintézni az immunrendszer és megszűnik a probléma.


Visszatérve a rezekcióra, ha a gyökércsúcsnál nem sikerül teljesen jól a tömés és továbbra is tanyát tudnak verni a bacik, akkor azt a pici részt levágva, kiműtve még menthető lehet a fog.


Nem vagyok orvos, csak utánaolvastam. Saját tapasztalatom sincs, még egy fogamat se kellett rezektálni (csak gyökérkezelni).

2023. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor csinálják, ha nem látnak reményt a gyökérkezelés többszöri ismétlése után sem a sikerre. Simán lehet még 20 év vagy több is azokban a fogaidban. Ha panaszos, akkor újra szokták gyökérkezelni jó esetben. Ma már vannak olyan eszközök, amikkel olyan gyökereket is tudnak kezelni, amit 20 éve nem tudtak (apex lokátor, mikroszkóp).
2023. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6, 7


Köszönöm szépen.


5-ös voltam

2023. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!