Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után normális, ha érzékenyek a mellette lévő őrlők?

Figyelt kérdés

Tegnap két hete, hogy kiműttettem a bal alsó bölcsességfogamat - elég nagy krátert csinált a doki, hét öltéssel varrta össze. Ehhez képest teljesen rendben zajlott a gyógyulás, fájdalomcsillapítót sem szedtem.


Tegnap voltam varratszedésen, és azóta nekiálltam óvatosan rágni a műtött oldalon is. Nem használhatatlan az a rész, nem is óriási a fájdalom, de azért elég érzékenyek arrafelé a fogaim, ha mondjuk valami rágós, keményebb falat ér oda.


Ja, és bónuszként kicsit kisebesedett az ínyem a beavatkozás oldalán. Ez lehet a túlzott corsodyl használattól?


Ez mennyire tekinthető normálisnak? Nektek meddig volt érzékeny a műtét környéke? Legyek türelmesebb, és ne erőltessem?


Nem akarom minden piszlicsáré kérdéssel zaklatni az orvosom - köszönöm, ha elolvastad!



2023. okt. 25. 18:57
 1/2 anonim válasza:
Szia! Azóta hogy vagy? Nekem most van 3 hete hogy kiszedték hasonló mód mit a tiéd! Sok öltés nagy lyuk. Viszont nekem is érzékeny még nem is heg hanem az előtte lévő fogak. Sőt nekem még van egy kis zsibbadás amire milgammát szedek és nyàlmirigyem is vacakol néha
dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Vagy kezdem megszokni, vagy szépen lassan, de biztosan gyógyul. Néha még mindig fájdogál, főleg frontok alkalmával, vagy ha nagyon fáradt vagyok. Egyébként semmi extra - ha így is marad, az nekem már jó lesz. Biztos el fog tartani neked is egy ideig, elvégre elég komoly "csontsérülés". Jobbulást és kitartást kívánok!
dec. 18. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!