Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tönkrement vagy csak elszínező...

Tönkrement vagy csak elszíneződött a fogzománcom a kólától?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan fél éve nagyon ráfüggtem, naponta fél litert megiszok. Tudom, tudom nem egészséges, most próbálok leállni. De észrevettem, hogy főleg(sajnos) az első mettszőimen felül barna elszíneződések vannak. Nem lyukak, inkább magában benne a zománcban színfoltok. Megyek majd fogdokihoz, de kicsit megijedtem. El lehet ezt tüntetni?
2023. okt. 27. 22:45
 1/3 anonim válasza:
Én nagyon ritkán iszom kólát, ha vesznek itthonra szoktam, kb.2 hetente egyszer, ugye ha itthon van, nehezen állod meg. Nekem a kávé színezi nagyon. Nem tudom, cukrosat iszol-e vagy sem. Amúgy egy időben én teljesen leszoktam a fogaim miatt a cukorról, de mostanában újra iszom. Nem lehet, hogy fogkő? Ilyenek nekem is vannak és nem mondta, hogy lyukas lenne és nekem a fogkő mindig barna lesz.
2023. okt. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem is a kóla okozta a fogelszíneződésedet, hanem valóban fogkő, attől még a csonjaidra káros a benne lévő foszforsav miatt, ami kioldja a kálciumot a csontjaidból. (Ha nem akarsz később porózus csontokat, vagy fogzománcot, akkor mielőbb jobb, ha abbahagyod a fogyasztását.)
2023. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Utolsó ez tényleg igaz, én is érzem a fogaimon rendesen, hogy marja. Apám mindig vesz magának és akkor iszom, de igyekszem leszokni, meg kb. hetente, két hetente vesz csak...
2023. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!