Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek ez ellen itthon?

Mit tegyek ez ellen itthon?

Figyelt kérdés
Nagyon fáj a fogam és kezd rohadni. Néha csillapodik magától a fájdalom utána újra előjön.
2023. nov. 4. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Otthon semmit, de ideiglenesen még ki nem szedik a dalacin kapszula 300 mg segíthet. Ebből nekem 3x1 levágta 2 nap alatt a duzzanatot és a fájdalmat is. De ez csak ideiglenes kezelés, sajnos a megoldás a húzás vagy várod mikor gyullad be újra. Nekem van egy 12 éve nyugalomba lévő foggyökér. Sajnos a bal bölcsességfogam halt el és tört szanaszét. De kivetetni nem mentem, mert panaszom nem volt rá, így csak ott van a töve. Egyszer fájt, de a dalacin megszüntette és 7 éve nem fájt már lekopogom. Ki kéne húzatni viszont, csak nem vitt rá még semmi, mert el is felejtem néha annyira nem zavar.
2023. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vedd fel a telefont és kérj időpontot a fogorvoshoz. Ha már van időpontod, akkor erős fájdalomcsillapítót vegyél be addig. Ilyet sima orvosi ügyeleten is tudnak felírni, ha fogászati ügyelet nincs a közelben.


Ha nem mész el a fogorvoshoz, akkor akár életveszélyes állapotba is kerülhetsz (bár meghalni valószínűleg nem fogsz, jó antibiotikumok vannak ma már). Egy darabig még sajogni fog a fogad, aztán ha valahol utat talál magának a genny, pl. sipoly alakul ki a szádban, akkor nem feszül tovább és már csak nyomásra fog fájni. Plusz folyamatosan bűzölögni fog a szád, a kicsorgó genny miatt. Iszonyat szaga van.

2023. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És olyat lehet hogy ha kihúzzák ezt a fogalmat és tesznek helyette műfogat?
2023. nov. 4. 22:35
 4/5 A kérdező kommentje:
*fogamat*
2023. nov. 4. 22:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Van olyan persze, de az nem TB finanszírozott. Az pénzes dolog és érdemes hozzá egy jó és tapasztalt fogorvost keresni.
2023. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!