Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Be van nőve a lábujj körmöm,...

Be van nőve a lábujj körmöm, nincs itthon baradicsom és minden zárva, kecsapott tegyek rá? Vagy mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
2015. dec. 21. 01:49
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Be is van gyuladva és nagyon fáj.
2015. dec. 21. 01:51
 2/18 anonim ***** válasza:
Ugyeletes patikaban adnak octeniseptet vagy kodant vagy alkoholt fertotlenitesre ill. tetrant a gyulladasra
2015. dec. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
gondolom nem egyik percről a másikra alakult ki.Egyébként ha már nagyon fáj akkor sebészre kell bízni, nekem már 3x ki lett metszve és a 3. után nem tért vissza
2015. dec. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
jódot és gyulladáscsökkentő kenőcsöt, ha nem javul 2-3 nap alatt, akkor sebészet.
2015. dec. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy közeli sebész ismerősöm mondta, hogy mielőtt kivágná sebészileg a körmöt, mindig megpróbálja előtte, hátha megelőzhető a beavatkozás.

A köröm és a bőr (hús) közé fertőtlenített gézt kell becsúsztatni. Tudom, fájdalmas, de a műtét még jobban fáj. Ha a köröm és a hús nem tudja irritálni egymást, bizonyos esetekben megszűnik a gyulladás, persze ehhez fertőtlenített eszközöket kell használni és gyulladáscsökkentő krémmel kell kenni.

Több esetben sikerült így megúszni a műtétet.

2015. dec. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Műtétben csak az injekció fáj de azis kibírható.
2015. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 gyilki válasza:
38%
Ha már begyúlladt akkor ki is vághatod magadnak,jobban jársz,mint az orvosokkal. De csak kajak ollóval kezdj neki!!!!!
2015. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Használj lidokain spray-t (úgy todom vény nélkül kapható, bár nekünk már nagyon régről van egy flakon). Az gyorsan hat, és akkor fájdalom nélkül lehet matatni. Nekem már sikerült "kinevelnem" egy benövést pedig olyan szinten be volt már gyulladva, hogy nyomásra gennyezett . A lényeg, hogy először a kis benött éles sarkot kell áltávolítani. Én ezt csináltam lidokain hatás alatt, mert egy lapos kis eszközzel (pedikür-készletben vannak ilyenek) jól alá kellett nyúlnom a körömnek. Aztán nagyon lapos szögben egy hosszanti vékony csíkot vágtam a körömből nem túl hátra a körömágy felé. Utána pedig minden alkalommal, amikor felpuhult a bőr (fürdés, zuhanyzás) jó alaposan "megtornáztatam" a vágás melletti bőr-részt (amibe bele tud fodulni a köröm sarka): törölközővel félrenyomkondtam, masszíroztam. Amikor még nagyon gyulladt volt természetesen napközben tetrán kenőcsös gézbe volt bugyolálva az a lábújjam. Emlékeim szerint pár hónap (1/2 év ?) és sikerült kinevelnem a körmöt. Azóta nagyon figyelek, hogy véletlenül se vágjam rövidre a körmöt, és ne kanyarítsam vissza a szélét.

A műtét gyorsabb (tini koromban 1x volt az is), de ott körömágyig visszavágnak (keskenyedik a köröm), és utána egy darbig nincs cipő húzás. A "nevelgetés" viszont nem kis sikerélmény, ha tényleg sikerül. :)

2015. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én 30 évig szenvedtem ettől.

Nem érdemes otthon próbálkozni, sosem gyógyul meg magától, nekem legalább 10 alkalommal vették le a teljes körmömet.

A megoldás: lézersebészet.

Dr Pesthy Dénest ajánlom, Mosonmagyaróváron.

2015. dec. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen az emberi tudatlanság,tudjátok hogy miért gyullad be a körömágy? hát azért mert rosszul vágjátok le a körmöt vagyis túl mélyen vágjátok ki a sarkot ,hagyni kell simán lenőni a körmöt majd letolja magáról a húst a köröm.esetleg kamillateával beáztatni napi kétszer 10 percig,valamint betadine kenőcsel kenegetni kötözgetni.
2015. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!