Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt? Mi lehet a baja?

Begyulladt? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

2007-ben tömték a jobb alsó nagy örlőmet még amalgámmal. Semmi baj nem volt vele idén tavaszig, mikor a tömés szélén szuvas lett és megnyílt. Kicserélte a doki a már fehér tömésre, de valami nem stimmelt azóta sem. Ha szívtam néha vérzett oldalt és egyik nap érzékeny volt nyomásra, másik nap nem. Azt mondta ez ilyen, érzékeny lehet mert nagy üreget tömött.


Na de, már 3 hete rágni se bírok rajta. Alapon nem fáj, de mintha megnagyobbodott volna, erős ráharapásra fájdalmat érzek... Utána elmúlik ha bele is hasít... de ez nagyon nem stimmel. 15 évig nem volt baja mikor megcsinálták elsőnek, most meg mióta cserélte a tömést csak kínlódok vele. Szerencse, hogy alapon nincs fájdalom, de ha szívom néha valahol az íny mellett véres és a leheletem sem kellemes utána... nekem ilyen nem volt régen. Keressek másik fogorvost? Lehet ez elszúrt valamit? Néha úgy érzem feltelt valamivel, vérrel? és meg kéne nyitni a tömést mert feszíti valami azért érzem nagynak és kiemelkedőnek a többi foghoz képest.


2023. nov. 4. 21:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja, és érzem a pulzusomat a fogamban néha ha erőlködök... nem fáj, de így pulzál.
2023. nov. 4. 21:10
 2/20 anonim ***** válasza:

"mintha megnagyobbodott volna"


Ha begyullad egy fog, akkor érezheted úgy, mintha megemelkedett volna. De akkor ennél rondább tüneteid lennének szerintem (hacsak nem tud ürülni a genny valamerre).


Szerintem nem vétett az orvos szakmai hibát, eleinte normálisnak voltak mondhatók a tüneteid, egy nagy tömés az ilyen. Nem írtad, pontosan mikor tömték, de egy idő után azért meg kellett volna nyugodnia a fogadnak. Maximum annyi volt a hiba az orvos részéről, hogy nem mondta, mikor menj vissza, ha még mindig nem jó. Ha már 1-2 hónapja volt a tömés, akkor visszamennék, aztán meglátod, mit mond rá. Előfordulhat, hogy a nagy tömés miatt elhal a fogbél, aztán begyullad és nekem ez jut eszembe a tüneteidről. Ha tényleg ez van, akkor gyökérkezelni kell, szóval attól még menthető a fog. Ha azt mondja, hogy márpedig ez így normális, vagy csak a húzást javasolja megoldásként, akkor megkérdeznék másik orvost.

2023. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ne szívd a fogad semmiképpen
2023. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Fogbélgyulladás lehet, alighanem gyökérkezelni kell.
2023. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A szívás már a reakció, mert néha azt érzem feszíti valami. De máskor alig érzem. Nem tudom mi van most, de ez a csere még júniusban volt és szeptember 28-án voltam a panaszokkal. Azt mondta nem szuvas, a tömés tart, nem lát teendőt. Pihentessem. Na de 3 hete és múltkor is ahogy ráharaptam frászt kaptam úgy belehasított... elmúlt pár perc után, de ez nekem gyanús, egy tömött foggal csak lehetne enni, mert 15 évig nem kíméltem tömés után sem, most meg egy kiflit nem bírok rágni rajta...
2023. nov. 4. 21:23
 6/20 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezz meg egy másik orvost.
2023. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Az lesz, mert előbb ettem és ráharaptam a frászt kerülgetett úgy fájt. De már megszűnt, most semmi fájdalom, csak a kiemelkedő érzet és pulzál, mintha feszítené valami belül.
2023. nov. 4. 22:24
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja azt hozzá kell tegyem nekem nagyon kicsi a fájdalomküszöböm, máskor is injekció nélkül tömték, gyökérkezelték, mert nem érzek sosem fájdalmat igazán csak minimális a fogamnál. Szóval lehet komoly a gond, csak nem érzékelem, így elvagyok és elviselem, viszont lehet pusztul elfelé a fogam. Nem kizárt, mert ment így tönkre fogam és kihúzták végül, így egy bal oldalon lent kisörlő hiányzik.
2023. nov. 4. 22:25
 9/20 anonim ***** válasza:

Új tömésnél , nagyobb fog érzés, íny fájdalom teljesen normális, hiszen a fogad "műtéten" esett át.

A fehér tömés enyhén zsugorodik, nem olyan, mint az amalgám , másképp viselkedik a fogban. Ráadásul ha közel van az idegpályához a tömés mert nagy volt a luk, plusz trauma a fognak, idő kell, mire megnyugszik, akár hetek. A baj az, hogy a gyógyulás időszakban szívód, piszkálod így újra és újra belobban.

2023. nov. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Olyan, mintha valami óriási kő lenne a fogad helyén, és azt érzed, ha kiszednéd, elmúlna.

Ha harapás közben nyilal, de el us múlik, az általában a magas tömés miatt van.

Volt harapás nyom teszt a kezelés után?

2023. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!