Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozó "tappancs",...

Fogszabályozó "tappancs", könnyen leválik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lányomnak fogszabályozót tettek fel. 2 hónap után levált a rögzítő "tappancs", így a száll is szabadon lötyögött. Visszatették. 1 hónap után levált egy másik tappancs, a száll kiállt a szájából. Normális, hogy ennyi probléma van vagy gyenge minőségűt tettek fel? kb. 560.000Ft lesz a végén összesen.

#fogszabályzó #fogszabályozó tappancs #fogszabályozó száll #fogszabályozó ív
nov. 12. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, akinek könnyen lejött mindig, és folyton járt ragasztásra.

Nekem egyszer sem vált le.

Amúgy a ragasztó enged el, ami lehet attól is, ha keménybe harap, vagy igazából bármi mástól..

nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 évig volt fogszabályzóm, és soha egyetlen alkalommal sem vált le tappancs. Valószínű kókány munka.
nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi #1,#2! Szerintem is a ragasztó gyenge minőségű, csak nem tudom, hogy milyet kellene használni, illetve mennyi leválás után kérhet a fogorvos minden visszaragasztás után újra és újra pénzt.
nov. 12. 23:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem a ragasztas milyensege miatt jott le nekem, hanem a fogak olyan mertekben, iranyban mozdultak, hogy adott bekotott ivvel egyszeruen nem birta azt a huzast.

Elviszed a brekettet, a fogat ujra polirozzak, savazzak, ragasztanak.

nov. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez azért nagyban függ a harapástól is. Ez nem úgy működik, ahogy pl 2-es válaszoló írta, hogy mivel neki nem volt, ezért kizárásos alapon csak kókány munkáról lehet szó. Ha olyan a rágóerő, vagy érintkezik az ellentétes fog a brackettel, akkor le tudja rágni. Nagyban függ az étkezési szokásoktól is, nem mindegy, hogy valaki csak joghurtot meg zabkását eszik, vagy mogyorót rágcsál egész nap. Szintúgy nem mindegy a szájhigiénia, ha valaki nem mossa úgy, ahogy elmondták, akkor a backet körül lévő lepedékben lakó baktériumok által termelt savak is kvázi lemarják a ragasztót. Nagyon sok oka lehet. Én fogszabályozáson dolgozom, valakinek soha semmi nem esik le, másnak már nem győzzük olyan ragasztóval feltenni, amivel koronákat, hidakat szoktunk ragasztani, pedig ugyanúgy dolgozunk mindenkinél. Éppen pont a fent említett okok miatt.
nov. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi #4, #5! Majd csak jó lesz.
nov. 13. 19:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első hónapban rögtön három is levált, plusz még egy edzésen jött le (és veszett is el), de utána egy se, gondolom amelyik rosszul van felrakva lejön, amelyik jól, az megmarad. Ha elővigyázatosan étkezik, ahogy mondtak neki, nem lesz baj.

Egyébként ha lejön mindenképp próbáljátok meg megtartani, meet elég mérgesek lettek nálam, miután elveszett.

nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi #7! Azt mondták mindent késsel, villával kell enni, falatonként, a szendvicset is, mert a "beleharapástól" válik le a tappancs.
nov. 22. 22:10
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 hát nekem a keményebbnél keményebb szendvicsektől (eddig) nem lett bajom 1,5 év alatt, elég nehezen is kivitelezhető szerintem.

Nekem azt mondták magvakat, vágatlan almát, körtét, hasonlókat ne, valamint ragacsos dolgokat, karamellt, rágót. Ezt többnyire betartom, de pl narancsot már simán eszek nélküle.

nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi #8!
nov. 26. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!