Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a fogtömés?

Mennyibe kerül a fogtömés?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon eltérő infókat hallok mindenhonnan. TB alapon szeretném betömetni a fogam.

Van, aki azt mondja, hogy az TB alapon ingyenes, van aki azt, hogy évente 1 fog tömése van ingyen.


Mi az igazság? Ha fizetős, nagyságrendileg mire kell számítani?



nov. 22. 07:30
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
TB alapon a fogtömés mindig ingyenes, kivéve az esztétikus fogtömést, nincs ilyen egy évben 1 meg hasonlók.
nov. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az esztétikus fogtömés is tb támogatott, honnan veszed, hogy nem? És de, vannak limitek, ugyanaz a fog csak 2 év múlva kezelhető újra, tehát ha 2 éven belül emberünk ráharap egy meggymagra és kiesik a tömés, vagy gyökérkezelni kell, akkor arra már nem fog támogatást kapni az orvos mitöbb, meg is büntetik.
nov. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezek a fogak nem voltak még kezelve. Nincs is nagy lyuk, csak szuvasodás.

Ezek szerint akkor anyagárat sem kell fizetni. Mert ez volt a 3. verzió amit mondtak mások még a körzetileg illetékes fogorvos esetében is...

nov. 22. 12:46
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
#2:az érdekes lenne, mert akkor az orvosom már rég börtönben lenne.
nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mire akarsz kilyukadni, miért lenne börtönben? Senki nem börtönről beszélt. Egyrészről ezt a limitet alig 1 éve, vagy másfél vezették be. Másrészről itt a kapott finanszírozásra lesz hatással egy ilyen vis major eset, nem a rendőrbácsik kopogtatnak. Tudnád, ha bármi közöd lenne a kérdéshez. És itt nyőgöm be, hogy májusban léptem ki a körzetezésből, de mint fogorvosok, praktizálok magán úton, a párom viszont továbbra is körzetezik. Vitába szállok szívesen veled, csak aztán ne legyen hisztériás roham, amit rendszerint az itt okoskodó laikusok rendeznek, ha szakmabéli felhívja a figyelmüket, hogy mennyire mellette vannak a dolgoknak.

Hogy mi kapható meg tb alapon, az ráadásul a NEAK honlapján elérhető, csak én több tucatszor linkeltem már ebben a kategóriában, nem hiszem el, hogy te, akinek a neve rendszeresen felbukkan itt, még nem találkoztál vele.

nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem akarok kilyukadni. Azt én mem tudom milyen barom szabályok vannak és ezt el is fogadom, hogy ebben akkor nem vagyok képben, de két dolog nagyon fontos. Az egyik, hogy anonimként beazaonosítani téged nem lehet, én legalább vállalom, azt is, ha tévedek, de itt én tapasztalatról írtam. Elmentem, betömte, fél év után kiesett a tömés, gyökérkezelni lehet csak, kezelte, stb., nem kellett semmit sem fizetnem. Gondolom, ha nálam így volt, akkor másnál is így csinálja. Ha körzetes orvoshoz megyek, akkor nem is fizetek, arra van a TB.
nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát még egyszer.

Amiket leírtam, továbbra is tb finanszírozottak. Az az orvos döntésén múlik, hogy vállalja-e a hónap végén a finanszírozás negatívba fordulását, ha vis major esetek jönnek be (tehát betömi ma, holnap pofára esel, kitörik és újra be kell tömni), vagy esetleg pénzt kér érte és nem számolja el a tb felé, harmadik opció, hogy megcsinálja, de nem jelenti le, mert az ebből fakadó anyagköltség még mindig portio minor ahhoz képest, amennyire most szankcionálják ezt. Ha tömés után gyökérkezelni, vagy akár húzni kell, az is ugyanúgy ebbe a kategóriába tartozik, mert aki kitalálta a rendszert, úgy gondolkodik, hogy elsőre sikerüljön jól megcsinálni, nem számol azzal, hogy menet közben történik valami. Minden orvos egyénileg dönti el, hogy az adott lehetőségek közül az adott szituációban melyiket választja.

Másrészről: kettőnk közül én mondtam azt, hogy még az esztétikus tömés is tb finanszírozott, a 6-os kommentekben meg úgy teszel, mintha te végig ezt állítottad volna.

Harmadrészről: ha vállalod, hogy tévedsz, akkor esetleg ezt le is írhatnád. Nem, ne nekem, mert nekem teljesen mindegy végül, hogy ki milyen tévhitekkel jár fogorvoshoz. Hanem a kérdező felé kéne elnézést kérned, mert tudatlanság miatt félrevezetted. És mellékesen jegyzem meg, hogy pont az ilyen tudatlanságokat használja ki sajnos sok kolléga és kér el olyasmiért is pénzt, ami viszont valóban járna tb-ért, függetlenül a szankcióktól. Jó volna lassan ezeket a tévhiteket helyre tenni, de úgy nehéz, ha egyesek csak azért is 85x leírják újra és újra (aztán még nekik áll feljebb).

De hogy bárki, idetévedő ne higgye azt, hogy levegőbe beszélek:

[link]


Itt elég világosan le van írva, hogy az esztétikus tömés is tb finanszírozott, illetve hogy egyáltalán mi vehető igénybe tb alapon. Ez az az oldal, amit már rengetegszer belinkeltem ide.

nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magànban 30 ezer körül mozog egy tömés
dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!