Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mélyharapás kezelése felnőttek...

Mélyharapás kezelése felnőtteknél?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy elég durva mélyharapásom ami kb 1cm az alsó és a felső fogak között. Gyerekként mondták hogy kell nekem fogszabályzó de szüleim sose csináltatták meg nekem, így maradtam vele így. 19éves vagyok jelenleg de szeretném már megcsináltatni mert az alsó állkapcsom teljesen bevanhúzodva szinte. [link] felraktam 1 képet hogy nézz ki oldalról hogyha harapok és relaxálva van az állkapcsom, elég tisztán látszik hogy nagyon kiállnak az elülső fogaim. Azt olvastam hogy az alsó állkapcsot nem lehet fogszabályzóval helyrerakni, azt külön műteni kell. Hamaron ellátogatok fogorvoshoz hogy mit lehetne vele kezdeni. Valakinek hasonló története aki felnőttként kezdett neki és ilyen vagy hasonlóan durva mélyharapása volt, kellett műteni vagy elég volt a fogszabályzó vagy egyéb dolog (+mennyibe került összesen) azokat szeretném elsősorba hallani.

nov. 29. 12:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Mielőtt belekezdesz próbáld ki olcsó harapásemelővel, fogvédővel, hogy tudsz-e aludni, nameg ha a nyelved, állkapcsod rosszul használod, visszafognak menni a fogaid fogszabályzó után.

Érdemes először ezeket helyretenni.

nov. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!