Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Beszólt a fogorvos, ez normális?

Beszólt a fogorvos, ez normális?

Figyelt kérdés

Most nem arra gondolok, hogy tényszerüen megjegyzi ha van valami baj, és meg kell csinálni, hanem hogy megjegyzéseket tesz lenézően.


És mielőtt bárki beleköt, nem, nem rohadnak a fogaim, kisebb baj volt csak.



nov. 30. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Soha nem normális. Az első szónál fogtam volna magam és megyek isten hírével. Máshol is ott tudom hagyni a pénzemet, hogy szakszerűen, megjegyzés nélkül megcsinálják.
nov. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Leközelebb mosd meg a fogad
nov. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Nekem is mindig magyaráz össze-vissza. Ne foglalkozz vele...
nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

A fogorvosok mind ilyenek, szeretnek beleszólni abba amihez semmi közük.


Volt mikor elmentema fogorvoshoz hogy egy konkrét fogam fáj, tömje be vagy húzza ki...

Erre elkezdte lenézően elemeznia fogaimat.

Meg is jegyeztem neki hogy nekem se tetszik az ő pofája, de nem is azért jöttünk itt össze a fogászaton hogy tetszünk egymásnak, hanem mert TB ellátás krretein belül igénybe kívánom venni az ő szolgáltatását ami jár nekem.

És a személyeskedő stilusra nem fizettem be a TB nél.

Nem sok keleltt hogy ne küldjem ela qwa anyába

nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Látom vannak itt tapasztalatok másoktól is :/

Enyém ráadásul magánnál volt...

nov. 30. 22:17
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

Ez azért nagyban függ attól is, hogy mit mondott és milyen kontextusban. Nem mindegy, hogy életedben először vagy ott, pontosan megérkeztél és rádnézve egyből becsmérlő szavakat mondott, vagy sokadszorra fordul elő, hogy késve esel be, annyit nem mondasz, hogy bocsi, esetleg hiába küszködik, nem tudja megtanítani neked a helyes szájhigiéniát és sokadszorra mész oda meg nem mosott fogakkal. Van különbség.

Teljesen mindegy, hogy magánnál vagy állami rendelőben vagy, sehol sem az orvost vásárolod meg, hanem a szolgáltatást. Alapvetően az orvosi rendelőben az orvos rendel és nem te. Te az étteremben rendelsz. Az ő rendelőjében pedig az ő szabályai érvényesek, mindegy mennyi pénzt készülsz ott hagyni. Mivel orvosi beavatkozásról van szó, ezért természetes, hogy az orvos dönti el, hogy hogy, milyen ellátást tud neked nyújtani és ennek milyen feltételei vannak, aztán ha neked nem tetszik, akkor bármikor el lehet menni. Vegyük például a 4-es válaszolót. Onnantól kezdve, hogy a szádba nyúlt, igenis qrva sok köze van hozzá, hogy milyen állapotok vannak ott. Van egy szabály: nem a fogat gyógyítjuk, hanem a fog végén lógó embert. De ez minden irányból igaz: igaz úgy is, hogy igyekszik az orvos fájdalommentes kezelést biztosítani és átgondolni, hogy ér-e annyit az a kezelés a beteg esetén, jár-e annyi előnnyel, amennyi energiába, pénzbe, időbe kerül. De igaz úgy is, hogy ha bejön valaki olyan szájjal, ami nem volt megmosva nagyjából sosem, ahol faltól falig áll a fogkő és a legtöbb fogát már csak húzni lehet ,annyira szét van rohadva, hiába jön akutan egy olyannal, ami önmagában nézve akár menthető is lehet sok lépcsős kezelés eredményeként, ha az ember szája nem tükrözi azt, hogy ennek lenne bármi értelme. Úgyhogy nagyon is van köze. Olyan apróságokra ki sem térek, hogy ezek a mai kompozíciós tömőanyagok iszonyat nedvességérzékenyek, vagy tökéletes valakinek a szájhigiéniája, vagy nem lehet ilyennel tömni a fogát és pont. Akkor sem, ha az illető földhöz vágja magát és pörög a hátán, mint a büdösbogár, hogy de neki ez jár vagy de hát ez magánrendelő, itt mindenki mosolyogva álljon vigyázzba. Sok olyan beavatkozás van, ahol nagyon nem mindegy az illető általános egészségügyi állapota, szedett gyógyszerek, elmúlt évek műtéti beavatkozásai, hiába hiszi azt a beteg, hogy egy fogorvosnak ehhez nincs köze.

Amúgy meg már máskor is leírtam, hogy aranyos egy anonim oldalon ez a nagyszájúskosás, nekem fogorvosként mégis az a tapasztalatom, hogy mikor a váróban qrva anyáznak a betegek az asszisztensnővel, addig amikor engem meglátnak egyik kezemben tűvel, másikban fogóval, akkor hirtelen mindenki irtó picire összemegy. Egy biztos, jelenleg magánrendelőben dolgozom, valaki így beszélne velem, mint a 4-es válaszoló, azonnal az utcán találná magát és még aznap értesíteném a környék összes kollégáját (merthogy mi kommunikálunk ám egymással), hogy ezzel az illetővel csak óvatosan. Jó tanács a jövőre nézve, hogy hogy nem beszélsz azzal, akinek amúgy rohadtul kéne a segítsége.

De még egyszer kihangsúlyozom: nem mindegy a beszólás és a kontextus sem. Nyilván az indokolatlan flegma beszédnek, a ki ha én nem stílusnak nincs helye egy orvosi rendelőben, nem kioktatni kell senkit, hanem kultúrált módon tájékoztatni az ő szintjén. Nyilván van sajnos olyan kolléga, akinek ez nem megy, de hát villanyszerelők, meg ügyvédek, tanárok között is vannak gyökerek. Ha valaki nem szimpatikus, akkor el kell menni máshová, nem attól lesz valaki automatikusan jó, mert magánrendelője van, valójában a kettőnek nincs köze hozzá. A környék réme is vitt magánrendelést, a fél város pezsgőt mondott, mikor végre valahára átköltözött a túlvilágra. Mégis volt klientúrája. Rejtély.

dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Mit szolt be?
dec. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Rengeteg rossz stilusu fogorvos van. Menj mashova! Nem szabad hagyni, hogy beszoljon!
dec. 2. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%

Viccelsz? Bulimiás voltam, gyakorlatilag nincs ép fogam. Mo-n mindegyik megjegyzi tök lenézően, milyen gáz, és egy fiúnak sem kellek ilyen fogazattal.


Itt elmentem (külföldön élek), azzal kezdte, hogy odaadta egy étkezési zavarral foglalkozó pszichológus névjegykártyáját, majd miután mondtam, hogy szükségtelen, mert már meggyógyultam, néhány szóban elismerte a dolgot, és kezelési tervet készítettünk.


Nem beszólt, hanem segíteni próbált. Aprócska különbség.

dec. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem túl szép dolog, szerintem nem normális.
dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!