Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megmondták volna, ha gyökérkez...

Megmondták volna, ha gyökérkezelni kell?

Figyelt kérdés
December hatodikán voltam fogtömésen magánban, akkor tartottak egy állapotfelmérést (fogszabályzó levétel után voltam). Latinul káromkodtak ott egy pár percet, hogy ennek a fognak ez a baja, annak az... Utána betömtek kettő lyukat. Előző héten mentem volna vissza újabb tömésre, de lebetegedtem így nem tudtam. Január 11-re van időpontom újabb tömésre. De az egyik fogam miatt nagyon aggódom. Látható a fekete lyuk az oldalán, nagyon csúnya, és elkezdett tompán fájni. Aggódom, hogy gyökérkezelni kell. De ha ez a helyzet állna fenn, azt mégis csak mondta volna akkor a fogorvos, nem? Tekintve, hogy az azért egy elég drága és hosszadalmas procedúra, örülnék, ha nem érné váratlanul... Meg hát, ha tömésre van időpontom, akkor csak tömni fognak, nem?

dec. 20. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha biztosra tudja, hogy gyökérkezelni kell, mondta volna. De van olyan, hogy mély a lyuk és lutri. Sőt olyan is hogy betömik és utána kiderül, hogy nem jó, begyullad, gyökérkezelni kell.
dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes, mert van egy fehéres lyuk (gondolom az a fog alsóbb rétege, de lehet hülyeséget mondok), aminek a közepén van egy enyhe világosbarnás elszíneződés, és a fehér rész körül körbe van egy fekete vonal. Olyan, mintha nem mélységben nőne a lyuk, hanem széltében. Na mindegy, ezt majd kielemzi az, aki ért is hozzá.
dec. 20. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy arra szoktak figyelni a fogorvosok az én tapasztalatom szerint, hogy ha egy fog határeset, akkor azt kerítsék előbb sorra, hátha még éppen elkerülhető a gyökérkezelés. De ha oldalról lyukad, akkor jók az esélyeid, nekem volt olyan fogam, amibe egy hatalmas üreget fúrt már ki az orvos, de még mindig nem ért el a szuvasodás a fogbélig. A rágófelület irányából történő szuvasodás (őrlőfogak esetén) tudtommal veszélyesebb, gyorsabban elér a fogbélig.
dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!