Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges, hogy a fél évvel...

Lehetséges, hogy a fél évvel ezelőtt gyökérkezelt foggal probléma van?

Figyelt kérdés

Probléma egy kicsit összetett. Márciusban fejeződött be a gyökértömés. Azóta semmi probléma nem volt vele, viszont úgy 1 hónapja elkezdtet fájni. Felső hetes fogról van szó. Igazából a fájdalmat nem igazán tudtam lokalizálni, mert sem kopogtatásra, sem hidegre vagy melegre nem éreztem semmit. Mellette a 6-os fogam hiányzik, a bölcsességfogam megvan. Inkább nyomást érzek, ami felsugárzik a szemembe is. Fájdalomcsillapítót nem kell beszedni. Azt gondoltam, hogy a bölcsességfogam gyulladt be. Visszamentem az orvoshoz, megkopogtatta, készített róla röntgent, de mindent rendbe talált. Két fog között szoros volt a tömés, azt lecsiszolta, kitisztította, és azzal váltunk el, hogy annak a fognak semmi baja. Kiment az érzéstelenítő és felerősödött a fájdalom. Tükörben megnézve eléggé kisebesedett az ínyem a tisztítás alatt. Azóta eltelt 4 nap, de a fájdalom ugyanúgy megvan. Lehetséges, hogy tényleg csak íny gyulladásom volt/van, vagy a gyökérkezelt fognak begyulladt a gyökere?


Tovább megyek. Arcüreg gyulladásra is gondolok. Jobb oldalon, ahol a fogam fáj, érzek az egész arcüregben feszítést és a jobb oldali orrlyukam is fáj, ha megnyomom. Voltam magánban fül orr gégésznél, aki annyit csinált, hogy megkopogtatta az arcüregemet, belenézett az orrlyukamba, és ennyi. Váladék nem jön, orrmosót használok.

Tanácstalan vagyok, mert ha a doki röntgen alapján nem látott semmit, akkor bizakodó vagyok, hogy nem fogászati eredetű. Viszont a fül orr gégész sem mondta ki egyértelműen, hogy van bármiféle arcüregi problémám, bár enyhén szólva sem volt alapos.



dec. 15. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Menj vissza, mielőtt elfajulna, s húzni kellene.
dec. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet. Én annó azért húzattam fogat, mert fájt az arcüregem. Sehol semmi nyoma nem volt, hogy bármi is volna a foggal. Kiszedték, becsontosodott, elmúlt a fájdalom.
dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én arcüreggyulladásra tippelek, de most nem találgatni kellene. A röntgen kimutatta volna, ha a fog gyökere gyulladt be, és a 7-es elég messze van az orrodtól.

Ha van infra lámpád, azzal kb 15 percig, -nem túl közelről- kellene melegíteni. Ha arcüreggyulladás, akkor jobb lesz tőle. Ismételd 5-6 óránként, és a váladék is megindulhat. Ha nincs infrád, gőzöléssel is próbálkozhatsz: meleg kamillatea fölé hajolj és tegyél a fejedre törülközőt, hogy bent tartsa a gőzt és a meleget /de ne forró legyen/.

Ha a melegtől fokozódna a fájdalom, akkor hagyd abba, mert mégis fog probléma lehet.

Azt a magánorvost, aki így vizsgált meg, felejtsd el. Illett volna egy rtg-t csinálni. Államiban ugyanis szoktak.

dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Utolsó, nincs infra lámpám. Mindegy melyiket veszem?

Soha nem volt még arcüreggyulladásom, szóval csak neten keresgélve lőttem be, hogy ez lehet, vagy más orr üregi elváltozás, akármi. Gőzölést csináltam. Nincs semmiféle váladék, főleg amiket olvasok, hogy megindul a sűrű trutyi.


Fog mellett pedig az szól, hogy ha megnyomom bármelyik fogamat, akkor semmit nem érzek, de ha a 7, 8-ast akkor érzek egy veszítést, de nem fájdalmat. Sajnos a 5-6 fogam hiányzik, ide menne a fogpótlás, szóval már csak ezért is rettegek, hogy ha esetleg foghúzás lesz a vége. 4-es fogam van még gyökérkezelve, hiába nyomogatom, semmit nem érzek, de ugye az pont ott van az arcüreg alatt, közvetlen az orromnál, ahol fáj, feszít, viszont a fogamba már semmit nem érzek. Megőrjít!

dec. 15. 20:45
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Bármilyen, infra izzó is elég, ha van asztali lámpád, amibe becsavarhatod.

Nekem volt arcüreggyulladásom, és én is fogászatra mentem először. Az orrom mellett megnyomva fájt. A 7,8 fogad be akar jönni a kihúzott 6-5-ös helyére, az is okozhat feszülést, de fájdalmat nem. Igyekezz megcsináltatni, mert az üres helyet elfoglalja a mögötte levő fog. A gyökérkezelt fognak kocogtatásra /ha az alsó fogaddal összekocogtatod/ érzékenynek kellene lennie, ha baj van vele. A bölcsesség fog is tud galibát /de inkább "fülfájást"/okozni. :(

dec. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!