Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha tályogom van, az mindenképp...

Ha tályogom van, az mindenképp gyökérkezeléssel jár, vagy megoldható másképp?

Figyelt kérdés

Még másfél éve ráharaptam egy fagyasztóból kivett gyümölcsre véletlenül (nem olvadt még fel teljesen) és akkor rettentően belenyillalt a fájdalom egy rakás fogamba.


Van egy olyan fogam, amin nem érzek semmit, de felette van egy nagyon apró kitüremkedés az ínyemen. Azt olvastam, hogy ez lehet, hogy tályog. Ha megnyomom, akkor szúró érzése van ennek a kitüremkedésnek, de amúgy semmit sem érzek.


Olyasmiket olvastam, hogy ha még ez véletlenül korai tályog, akkor talán elég kiszúrni fogorvosnál. Viszont ha gyökérkezeltetni kéne, akkor kb megyek is felkötni magam, mert ez az egyik első fogam és nagyon nem szeretnék se műfogat, se foghúzást (azért egy szemfog szerintem gyökérkezelve hamar eljutna addig, hogy széttörjön).


Van esély arra, hogy ha ezt kiszúrják és fertőtlenítik, akkor nem fog kiújulni, vagy ha ki is újul, de a fogam ép marad?



dec. 20. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Meg kellene mutatni orvosnak. Lehet akár sipoly, vagy nem is a fognak, csak az ínynek van baja. A gyökérkezelt fogak sem esnek éppen szét, ámbár nem tartanak örökké. Nekem is 35-40 év után ki kellett húzni, mert mozogni kezdett :)
dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem, de nekem a halálom lenne egy elülső gyökérkezelt fog :) Egyébként sincs önbizalmam meg mindenféle depresszióm van, nem kéne annak lennie még ráadásként.
dec. 20. 12:18
 3/17 anonim ***** válasza:
Önmagában attól, hogy egy fog gyökérkezelt miért a halálod?
dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3-as:

Mert az egy halott fog, ami bármikor szétjöhet.

Nem szeretnék se foghúzást, se semmit. Pánikbeteg vagyok enélkül is. Így is utál mindenki, hát ha még egy lyuk lenne elől, akkor főleg.

dec. 20. 12:25
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha talyog akkor.huzas vagy resetio
dec. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5-ös:

Majd húzlak én téged.


Ha húzni kell, akkor viszlát élet. Ha ennyire gyenge az emberi szervezet, hogy egy nyamvadt jeges gyümölcsbe harapástól ez történik egy olyan foggal, amit amúgy nem is használok rágásra meg semmire (mert egy nyomorék szemfogról van szó), akkor kb menjen a fenébe az egész élet.


Így is utál mindenki 33 évesen, nem szeretnék még fogatlan is lenni.

dec. 20. 12:33
 7/17 anonim ***** válasza:
Van egy választásod ezen kívül! Ugy hagyod , akkor elfertőződik az állakcsod és lenkell venni
dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Fejezd be a hisztit, és menj orvoshoz. Nekem a legelső, 1-es fogam volt, amit gyökérkezelés után 35-40 évvel később, fogágyprobléma miatt kellett kihúzni. Ha egy gyökérkezelés miatt felkötöd magad, hát akkor "nyugodj békében!" :) Ettől nagyobb megpróbáltatások is lesznek még az életedben...

dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8-as:

Nyilván el fogok menni. De ha gyökérkezelést fog mondani, akkor biztosan megyek inkább másikhoz is.


Hát nem is tetszik az élet, hidd el. Az eddigi megpróbáltatásokat is alig bírtam még pszichológussal együtt is.

dec. 20. 12:40
 10/17 anonim ***** válasza:

9.

Tudod mit jelent a talyog? Hogy rohad az állkapocs!


Arra szerinted milyen lehetőségek vannak?


Elmondanám a gyokerkezeles nem lesz elég!


Eleve egy szájsebész kell neked

dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!