Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rágás közben megduzzad a...

Rágás közben megduzzad a halántékom. Másnál is van ilyen? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ha valami keményet vagy rágós ételt eszek (tehát sokat használom a rágóizmaimat), akkor mindkét oldalon megduzzad a halántékon. Olyan, mintha be lenne durranva az izmom. Rágás abbahagyása után pár perccel viszont lelappad. Kicsit talán feszül, de nem fáj és nem is érzékeny. Az állakapcsom sem fáj különösebben, kattogni sem szokott.

Lehet csak annyi, hogy túl használom a rágóizmaimat? Éjszaka tudtom nélkül szorítom a fogaimat?

Milyen orvoshoz forduljak?



jan. 3. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Durva, nekem kaksizás közben is, ha nagyon erőlködök. Hipochondrológust javaslok.
jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1: bocsi, de ez tényleg nem vicc.

nem ennyire durva, de nekem is hasonló van mint ennek a nőnek a tiktok videóban: [link]

jan. 3. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugi ez csak egy izom, ami nálad erőteljesebb.

Ennyi. Ne parázz!

jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: szerintem sem kóros (TMJ, TMD tünetek nem passzolnak), de ronda és zavaró. :( pár hete jött elő...


ha rosszabbodik, nem múlik el akkor valami állkapocsra specializálódott fogorvost felkeresek szerintem... neten kutakodva többen írták, hogy bruxizmus is okozhatja és éjszakai harapásemelő megoldotta a problémát vagy marad a botox...

jan. 3. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!